+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Yastrebets 4*

YASTREBETS 4* – Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 / 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (не важи за 20.12-04.01.2020)

БОНУСИ : 7=6 за  период на престој 05.01-19.01.2020, 08.03-31.03.2020 (попустите не се комбинираат)

Ноќевање со појадок Макс. 05.01-30.01.2020 31.01-07.03.2020 08.03-31.03.2020 20.12-26.12.2019 27.12-04.01.2020
капацитет Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота мин.4 ноќ. мин. 7 ноќ.
Еднокреветна соба 1+0                       127€                       176€  176€  111€  138€ 156  231€
Двокреветна соба за 2 возрасни 2+1                       143€ 193   193€  130€ 154 176  248€
Мал апартман за 2 возрасни 2+1                       220€                270€     270€ 193  220€  N/A  N/A
Голем апартман за 2 возрасни 2+1                      248€                       303€  303€ 226 243  N/A  N/A
Финска вила за 2 возрасни 4+1                          219€                       270€  270€   187€  209€  275€  369€
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                       18€                   18€     18€   18€  18€  18€ 18
Возрасен на дополнително легло                          36€                            32€               32€            32€        32€                   32€           32€
Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
Појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хербална бањам лакониум, ледена фонтана, релакс зона, воден масажер, фитнес, интернет, паркинг, ски лифт пред хотел Јастребец
Доплата за вечера – возрасен 25€
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) – возрасен 165€, дете 85€
Доплата за божиќна вечера на 25.12 (задолжително) – возрасен 55€, дете 30€
Дете до 3.99 год – бесплатно

Хотелот е на 1500 метри од гондола.

Има затворен базен од 28 ° C, бесплатен Wi-Fi, паркинг (бесплатен), ресторан, бар, вегетаријанско мени, анимации за деца, детско игралиште, детска градинка, детско игралиште, ски училиште и сноуборд  училиште, солариум, масажи, џакузи, дискотека, пијано бар, бесплатен шатл-автобус до гондола.