+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Yanakiev 4*

YANAKIEV 4* – Боровец
www.hotel-yanakiev.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-03.01.2020 04.01-10.01.2020 22.02-30.04.2019
Вид на сместување  мин.4 ноќ. 11.01-14.02.2020   15.02-21.02.2020  
Двокреветна соба 2+1                                         40 €                             76 €                     114 €                        92 €                                          54 €
Едноспален апартман 2+2                                         53 €                             93 €                     151 €                      116 €                                          81 €
Еднокреветна соба 1+1                                         58 €                           114 €                     175 €                      147 €                                          79 €
Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

Дополнителни услови:

  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
  • Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
  • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
  • Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација: во близина на ски лифтовите

Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација со комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.

СПА Центар: внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии