+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Samokov 4*

SAMOKOV 4* – Боровец
www.samokov.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација  и уплата до 10.11.2020
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 04.01-22.01.2020 I 07.03-31.03.2020
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по завршување на попустите за рана резервација
Цените се по лице за 1 ноќ.  28.12-03.01.2020 04.01-17.01.2020 18.01-31.01.2020 21.12-27.12.2019
Вид на сместување    01.02-21.02.2020 22.02-28.02.2020 29.02-31.03.2020
Двокреветна соба – НП  2+1                                       54 €                                              40 €                             35 €                                     30 €
Двокреветна соба – ПП 2+1                                       60 €                                              46 €                             40 €                                     35 €
Во цената е вклучено : НП – ноќевање со појадок, ПП – појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период 

Дополнителни услови :

  • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 15% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација: во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури …