+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Lion 4*

LION 4* – Боровец
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 / 10% за резервација и уплата до 31.10.2020 
БОНУСИ : 7=6 за  период на пристигнување од 29.02.2020 (попустите се комбинираат)
Цените се за соба за 1 ноќeвање   28.12-03.01.2020   04.01-10.01.2020   15.12-27.12.2019            01.12-14.12.2019 
ПОЛУПАНСИОН    15.02-21.02.2020   11.01-17.01.2020   18.01-24.01.2020 
     25.01-14.02.2020   23.02-31.03.2019 
     22.02-28.02.2020   
Еднокреветна соба
1 возрасен                              135,00 €                     59,00 €                              57,00 €                                54,00 €
Двокреветна соба (2+0)
2 возрасни                              140,00 €                     87,00 €                              82,00 €                                74,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)                              123,00 €                     76,00 €                              72,00 €                                65,00 €
Двокреветна соба (2+1)
2 возрасни                              147,00 €                     96,00 €                              91,00 €                                80,00 €
3 возрасни                              198,00 €                  130,00 €                            122,00 €                              109,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)                              129,00 €                     84,00 €                              80,00 €                                71,00 €
1 возрасен +2 деца  (4-11.99 год.)                              157,00 €                  103,00 €                              98,00 €                                86,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)                              175,00 €                  115,00 €                            109,00 €                                96,00 €
Јуниор сјуит 2+2
1 возрасен                              157,00 €                  112,00 €                            106,00 €                                95,00 €
2 возрасни                              158,00 €                  114,00 €                            107,00 €                                96,00 €
3 возрасни                              212,00 €                  168,00 €                            161,00 €                              150,00 €
4 возрасни                              267,00 €                  187,00 €                            176,00 €                              156,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)                              139,00 €                  100,00 €                              94,00 €                                84,00 €
1 возрасен + 2 деца ( 4-11.99 год.)                              165,00 €                  119,00 €                            112,00 €                              100,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)                              186,00 €                  132,00 €                            125,00 €                              111,00 €
2 возрасни + 2 деца ( 4 -11.99 год.)                              213,00 €                  151,00 €                            142,00 €                              127,00 €
3 возрасни + 1 дете ( 4- 11.99 год.)                              240,00 €                  169,00 €                            159,00 €                              141,00 €
1 возрасен + 3 деца ( 4 – 11.99 год.)                              194,00 €                  137,00 €                            129,00 €                              115,00 €
Едноспален апартман 2+2
1 возрасен                              268,00 €                  190,00 €                            179,00 €                              157,00 €
2 возрасни                              269,00 €                  191,00 €                            180,00 €                              158,00 €
3 возрасни                              270,00 €                  192,00 €                            181,00 €                              159,00 €
4 возрасни                              271,00 €                  193,00 €                            182,00 €                              160,00 €
1 возрасен +1 дете (4-11.99 год.)                              269,00 €                  191,00 €                            180,00 €                              158,00 €
1 возрасен + 2 деца ( 4-11.99 год.)                              270,00 €                  192,00 €                            181,00 €                              159,00 €
2 возрасни +1 дете (4-11.99 год.)                              270,00 €                  192,00 €                            181,00 €                              159,00 €
2 возрасни + 2 деца ( 4 -11.99 год.)                              271,00 €                  193,00 €                            182,00 €                              160,00 €
3 возрасни + 1 дете ( 4- 11.99 год.)                              271,00 €                  193,00 €                            182,00 €                              160,00 €
1 возрасен + 3 деца ( 4 – 11.99 год.)                              194,00 €                  137,00 €                            129,00 €                              115,00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вкучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет

Дополнителни услови :

  • Деца до 3.99 год. – бесплатно
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете од 2-11.99 год. – 40€
  • Локација: 1000 метри од ски лифтовите
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација : 1200 м од ски лифт

Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор.

На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.

СПА Центар : внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар