+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Iglika Palace 4*

IGLIKA PALACE 4*

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
– 15% попуст за резервации направени до 30.09.2020
– 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020
(попустот не е валиден во периодот 26.12-02.01.2021)

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

19.12 – 25.12

24.01 – 12.02

06.03 – 09.04

26.12-02.01

03.01 – 23.01

13.02-05.03

По лице во dbl standard соба

34,80 €

49,50 €

41,30 €

По лице во dbl economy соба

23,80 €

44 €

34,80 €

По лице во студио

35,20 €

49,50 €

41,70 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза секој ден 16.00-17.00, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

Попусти и доплати : 

▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  со двајца возрасни  во dbl стандард соба – бесплатно 
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло со двајца возрасни во студио – 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст 
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година) 

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 25€ 
▪ Доплата за комунална такса за возрасни и деца над 2 год. : 0,60€ по лице на ден

Капацитет на сместување:

  • Двокреветна standard соба – 2+1 лица
  • Двокреветна economy соба – 2 лица
  • Студио – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплаќаат 3 редовни суми.

Минимум престој во период 26.12.2020-02.01.2021 е 7 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд