+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Flora Complex 4*

FLORA COMPLEX 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

Бонуси: 7=6, 8=7 за период на престој 01.12-25.12.2020, 05.03-31.03.2021

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

FLORA COMPLEX 4*

BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

26.12 – 03.01

04.01 – 04.03

18.12 – 25.12

05.03 – 11.03

01.12 – 17.12

12.03 – 31.03

По лице во 1/2 соба

62,50 €

48,50 €

37,50 €

31,60 €

По лице во Студио

66 €

51,50 €

41,20 €

35 €

По лице во Апартман

77 €

59,90 €

49,50 €

41,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице,  користење на внатрешен базен и фитнес.

Попусти и доплати:

  • Дете 0-1,99 – бесплатно
  • Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
  • Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни во студио/апартман  – 60% попуст
  • Трет возрасен на дополнително легло – 30 % попуст
  • Новогодишна вечера (задолжително) – 70 евра за возрасен и 35 евра за деца 2-11,99г

Капацитет на сместување:

  • Двокреветна соба – 2+1
  • Студио –  2+1
  • Апартман  – 2+2, 3+1 или 4 возрасни

Минимум престој во период 26.12.-03.01.2021 е 4 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Позиција: Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец на прибл. 50 метри од почетната гондола.

Сместување: Комплексот се состои од 2 главни објекти (поврзани еден со друг) и 5 ​​станбени згради.

Содржина: бесплатен Wi-Fi во јавни површини на хотелот, продавници, ирски паб, лоби бар, казино, 2 конференциски сали, лекарска услуга.

Вклучен во цената: затворен базен и фитнес.

Не се вклучени во цената: тенис на маса, билијард, масажи, солариум, џакузи, сауна, парна бања, спа третмани.

Паркинг: Отворен паркинг со ограничен број на места – бесплатно за гостите на хотелот, гаража – со доплата.