+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Festa Winter Palace 5*

Хотел ФЕСТА ВИНТЕР ПАЛАС 5*

FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец
https://festahotels.com/en/festa-winter-palace-en/
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 02.01-13.01.2020 14.01-25.01.2020 26.01-15.02.2020 16.02-04.03.2020 05.03-09.04.2020
Вид на сместување
Двокреветна соба  2+1                           44 €                               59 €                           108 €                          70 €                              59 €                             69 €                             57 €                              44 €
Јуниор сјуит – студио 2+2                           51 €                               68 €                           124 €                          80 €                              66 €                             79 €                             63 €                              51 €
Aпартман 2+2                           54 €                               73 €                           135 €                          86 €                              72 €                             85 €                             68 €                              54 €
Еднокреветна соба 1+1                           67 €                               88 €                           215 €                        126 €                              88 €                           124 €                             85 €                              67 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет

Дополнителни услови :

  • Деца до 2.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст
  • Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
  • Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден