+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Borovets Hills 5*

BOROVETS HILLS 5*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 5% попуст за резервации направени до 30.11.2020

Бонус:  7=6 за период на престој  17.01-06.02.2021 и 28.02-30.04.2021

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

BOROVETS HILLS 5*, BOROVETS

ПОЛУПАНСИОН

02.01- 16.01 07.02- 20.02  

 28.12- 01.01  

17.01 – 06.02 21.02 – 27.02 

10.12 – 27.12   28.02 – 30.04

По лице во двокреветна соба 

67 €

109 €

54 €

43,50 €

По лице во студио 

79,30 €

120 €

62,80 €

50,10 €

По лице во апартман 2+2

87 €

135 €

70,50 €

56 €

По лице во апартман Lux –  4+2

65 €

108 €

51,50 €

41,80 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, транспорт до ски лифтовите, паркинг и интернет.

Доплати и попусти : 

  • Дете до 3,99 год – бесплатно
  • Дете од 4-11,99г на дополнително легло со двајца возрасни – 60% попуст
  • Дете од 4-11,99г на редовно легло со двајца возрасни – 40% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30 % попуст
  • Доплата за Новогодишна вечера: возрасни – 90€ , за деца од 4 до 11,99год. 35€

Капацитет на сместување:

  • Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
  • Студио – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год
  • Апартман  –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
  • Апартман LUX – 4+2 (минимум 4 возрасни) или 5 возрасни

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. 

Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат. 

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, солариум, релакс зона.