+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Perun Lodge 4*

PERUN LODGE 4* – Банско
http://www.perunlodge.com/en/
Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 15% попуст за резервација до 31.10.2019 
10% попуст за резервација до 30.11.2019
 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2019 и 19.01-20.04.2020
(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ.  28.12-03.01.2020 04.01-18.01.2020 21.12-27.12.2019 01.12-20.12.2019
на база ПОЛУПАНСИОН 19.01-03.03.2020 04.03-20.04.2020
Студио 2+1                      64€                     40€                      39€                        32€
Едноспален апартман 2+2                      75€                     43€                      42€                        35€
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.

Дополнителни услови :

  • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 18€ на ден
  • Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
  • Возрасен на дополнително легло  – 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба : 22€ на ден (не важи за 28.12-03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€ (на 31.12 нема регуларна вечера)
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Хотелот  е нов , сместен само на 3 минути пешачење од гондолата во најатрактивниот дел на бугарскиот ски-голф и одморалиште Банско. Тој нуди бесплатен Wi-Fi на рецепција и бесплатна шатл-служба за време на зимската сезона.