+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Murite 4*

MURITE CLUB HOTEL 4*- BANSKO

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020

– 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020

(попустот не е валиден во периодот 27.12-02.01.2021 и не важи за доплатата за All inclusive)

Бонус: 7=6 за период на престој  01.12-19.12.2020 и 17.01-17.04.2021

(се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

 

MURITE 4*

ПОЛУПАНСИОН 

01.12-19.12

21.02-17.04

20.12-26.12

03.01-16.01

27.12-02.01.2019

17.01-20.02

Двокреветна соба АЗАЛИА

2+0

                           27 €

 38 €

                        54 €

  36 €

Едноспален апартман АЗАЛИА

2+2

31,50 €

43 €

                          62 €

 41 €

Двоспален апартман  АЗАЛИА

4+2

                           27 €

38 €

                          54 €

 36 €

Двокреветна соба  ОРХИДЕА

2+0

                            21 €

32 €

                         44 €

 29 €

Едноспален апартман ОРХИДЕА

2+2

                            25 €

35 €

                         51 €

 32,50 €

Двоспален апартман ОРХИДЕА

4+2

                            21 €

32 €

44 €

 29 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, WiFi во лобито, парна бања, базен, сауна, џакузи, фитнес,  клуб за деца, транспорт до ски гондолата.

 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Прво дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 6-13,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Дете 6-13,99 год. на редовно легло  – 50% попуст 
Возрасен на дополнително легло – 50% попуст

 

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 65€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-13,99 г.)

Доплата за ALL INCLUSIVE – 8€, дете 6-13,99год – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци 10-22 часот)

 

Минимум престој во период 27.12.-02.01.2021 е 4 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни
Во склоп на хотелот има елегантен ресторан,лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.