+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Mountain Paradise 4*

MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско
www.mountain-paradise.org
Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-01.01.2020 02.01-22.02.2020 22.12-27.12.2019 01.12-21.12.2019
на база ПОЛУПАНСИОН *НП   23.02-09.03.2020 10.03-31.03.2020
Студио  2+1                              50 €                                    35 €                             34 €                                   30 €
Едноспален апартман 2+2                              55 €                                    38 €                             36 €                                   32 €
Двооспален апартман 4+2                              55 €                                    38 €                             36 €                                   32 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ → / 7=6 7=6  7=5 / 6=5 / 5=4
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет

Дополнителни услови :

  • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.

СПА Центар : затворен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.