+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Maria Antoaneta Residence 3*

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* – Банско
www.maria-antoaneta.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 10.10.2019 | 15% за резервација и уплата до 10.11.2019
 10 % за резервација и уплата до 10.12.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-12.12.2019 13.12-26.12.2019 27.12-01.01.2020 03.01-11.01.2020
06.03-30.04.2020 12.01-05.03.2020    
Двокреветна соба  2+0                                   21,00 €                     24,00 €                     50,00 €                              28,00 €
Еднокреветна соба 1                                   39,00 €                     44,00 €                     91,00 €                              48,00 €
Јуниор сјуит 2+1                                   22,00 €                     25,00 €                     53,00 €                              29,00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1                                   23,00 €                     26,00 €                     54,00 €                              30,00 €
Едноспален апартман 2+2                                   25,00 €                     28,00 €                     56,00 €                              32,00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2                                   26,00 €                     29,00 €                     57,00 €                              33,00 €
Двоспален апартман 4+2                                   27,00 €                     30,00 €                     58,00 €                              34,00 €
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 6€ , дете 3€
Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 

Дополнителни услови :

  • Деца до 1.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 6-11.99 год.- 32€
  • Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
  • Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Хотелот се наоѓа веднаш до реката во Банско, само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и трговскиот центар Банско. Тој нуди голема каскадна градина со сезонски отворен базен.
Сите сместувачки единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Неколку сместувачки единици имаат кујна, балкон и дневна соба.