+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

EMERALD SPA 4*

 EMERALD SPA 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
– 15% попуст за резервации направени до 15.10.2020
– 10% попуст за резервации направени до 15.11.2020
Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  04.03-21.03.2021
**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

 

EMERALD 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

20.12 – 27.12

03.01-09.01

22.01-04.03

 

28.12 – 02.01

 

10.01 – 21.01

05.03 – 21.03

По лице во 1/2 соба

39 €

61 €

33,50 €

По лице во family соба

39 €

61 €

33,50 €

По лице во Апартман со една спална  2+2

44,50 €

67 €

39 €

Апартман со две спални

цена за 4 лица / 4+2

167 €

258 €

134 €

Во цената е вклучено : 

 • Ноќевање со појадок и вечера по лице ( освен во апартман 4+2, каде цената е за 4 лица)
 • Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет во лобито. 

 

Попусти и доплати:

 • Дете до 5,99 год. – бесплатно
 • Дете од 6-11,99 год. на редовно легло со 2 возрасни во двокреветна соба – 40% попуст од регуларната  цена за  возрасен
 • Дете 2-11,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба / апартман  – 13 евра на ден
 • Дете 2-11,99 год.на редовно легло во Family соба  – 50% попуст од регуларната цена за возрасен
  Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба / апартман со една спална – 30% попуст
 • Четврт возрасен во Family соба – 30% попуст од регуларната цена за возрасен
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 60€ / возрасен, 40€/ дете до 11,99 г.

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба – 2+1
 • Family соба –  мин 3 полни суми / макс. 4 лица
 • Апартман со една спална – 2+2 или 3+1
 • Апартман со две спални – мин. 4 возрасни / макс. 5+1 или 4+2
Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд