Интерхотел 4* - Сандански 1-ви Мај - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Интерхотел 4* – Сандански 1-ви Мај

1-Ви Мај

Термин : 29.04-01.05.2019

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ :

Двокреветна соба стандард : 31€ по лице – ноќевање со појадок

Двокреветна соба делукс : 36€ по лице – ноќевање со појадок

 

 • Дете до 3.99 год. – бесплатно
 • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 12€
 • Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло – 28€

 Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ :

 • Прв ден : 29.04.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време. Се патува преку граничен премин Ново Село. Пристигнување во Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

 • Втор ден : 30.04.2019

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.

 • Трет ден : 01.05.2019

Појадок. Напуштање на хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 часот (локално време), поѓање кон месноста Рупите (храмот – света Петка и гробот на најпознатата пророчица –Баба Ванѓа каде е и погребана). По посетата поаѓање за Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Двокреветна соба СТАНДАРД –  90€ по лице за 2 ноќевања со појадок и превоз

Двокреветна соба ДЕЛУКС –  100€ по лице за 2 ноќевања со појадок и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса
 • Попатна посета на гробот на Баба Ванѓa
 • Професионална организација

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Можност за дoплата за полупансион 12€ по лице на ден, без пијалoци