Халкидики - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Халкидики

Велигден и 1ви Мај

26.04.2019 – 29.04.2019 (3 ноќевања)

1 Ден (Петок) – Скопје – Халкидики (Касандра)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање.

2 Ден (Сабота) – Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3 Ден (Недела) – Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

4 Ден (Понеделник) Халкидики – Скопје

Тргнување за Скопје од договорено место и време (попладне) со придружникот-пратител на групата. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот по лице: 4.270 мкд. (69 евра)

Сместување во куќи на Касандра:

– „Дора“ – Неа Каликратија

– „Галанис“ – Афитос

– „Карамаврос“ – Пефкохори

– „Харис” – Неа Флогита

Услови:

  • дете до 1,99 години гратис
  • трето и четврто лице плаќаат по 50% од цената
  • доплата за дополнително ноќевање 620 мкд. (10 евра) по лице на ден (од 29.04 – 005)

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • автобуски превоз на наведената релација, Скопје – Халкидики (Касандра) – Скопје
  • три ноќевања во куќа по избор
  • организација на патувањето со придружник-пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

Напомени:                                                                              

  • за патување со сопствен превоз, од цената на аранжманот се одбива 930 мкд. (15 евра) по лице
  • агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување