Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*

Пакет Велигден
Hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор
Термин 21.04-26.04.2022

Цената е дадена за 2 лица на ден на база Полупансион

Тип на сместување

Цена

Standart Room

169€

Superior Room

199€

Family Room

189€

Junior Suite

260€

Family Suite

300€

 

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
– Неограничено користење на детко катче со професионална анимација (креативни работилници, представи за деца, бојадисување на јајца, разни натпревари..)
– Поклон ваучер за возрасни во вредност од 17€ (за еден третман по избор) задолжително резервација во Спа центар.
– 1 ГРАТИС возење за цело семејство за Голд Гондола
– Гратис ваучер со 20%попуст за ручек во A’la Carte Kalem by Zak Mountain Concept.
– Доцно одјавување до 17:00h во договор со хотелот и во склоп на расположливост на слободни места;
– Wi-Fi низ цел хотел;

Во цената е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
– Катна гаража 10€ по кола на ден
– Традиционален велигденски ручек (недела 24.04.2021) доплата 15€ за возрасни / 7,5€ за деца 7-12 години.

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 6,99 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 49€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room,Family Room, Family Suite 49€ по лице на ден
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
– Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;

Капацитет на соби:
– Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 6,99 години (дели легло со родители
– Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
– Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
– Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
– Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица / 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години.

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана, Биљард, ВИП СПА центар

Политика за откажување:
– 50% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено присуство на COVID 19 на еден или повеќе лица на кој се однесува резервација (доказ позитивен PCR тест)
– Затварање на граници