Хотел Mona 4* - Златибор - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Mona 4* – Златибор

Велигден во Хотел Mona 4* – Златибор

Термин: 21.04.2022-25.04.2022

 

Пакет од 3 ноќевања по лице: 
– Standard Room – 127€
– Comfort Room – 148€
– Superior Room – 331€
-Single Room – 213€
Пакет од 3 ноќевања по лице: 
– Standard Room – 150€
– Comfort Room – 175€
– Superior Room – 195€
-Single Room – 251€
 

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користење на затворен базен, џакузи,сауни..
– Фитнес Центар
– Wi-Fi
– Детско Катче
– Натпревар во боење на велигденски јајца

 

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
– Надворешен паркинг 6€ по кола за 24h

 

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
– Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

 

Доплата за вечера:

– Доплата за вечера за возрасно лице 13,5€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 7,5€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 9,5€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

 

Услови за откажување:
– Откажување на резервација до 10 дена пред почеток на аранжманот без пенали

 

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници