Хотел Јелак - Луковска Бања - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Јелак – Луковска Бања

Хотел Јелак – Луковска Бања

Луковска Бања се наоѓа во Јужна Србија, на источните падини на Копаоник. Со своите 681 м надморска височина, таа е највисока бања во Србија. Климата е умерено-континентална со голем број сончеви денови во годината.

Бањата ја карактеризира изобилие извори на минерални води, недопрена природа на шумовитиот Копаоник и чист планински воздух. По бројот на извори на минерални води со различен состав и температура и по нивната штедрост (над 100 л/с), спаѓа меѓу најбогатите во земјата.

Во Луковска Бања можете да бидете сместени во хотел: Јелак, коj во својата понуда има сместување во удобни соби, современи медицински и Wellness третмани, базени со термална вода и др. Својот престој можете да го поминете активно, во прошетки по патеките на здравјето во прекрасна природа, занимавајќи се со спорт, или во посета на некои од културно-историските споменици. Вие треба да го изберете она што за Вас претставува идеален одмор!

 

Дводневен аранжман 98 €
Тридневен аранжман 122 €

*Цените се изразени по лице на ден на база полн пансион во двокреветна стандард соба.

Цената вклучува:

 • Сместување на база полн пансион ( шведска маса)
 • Сместување во двокреветни соби
 • Сауна
 • Отворено – затворен базен
 • Солена соба
 • Џакузи базен
 • Парна бања
 • Тепидариум
 • Внатрешен базен

Дополнителни погодности:

 • Доплата за еднокреветна соба 13 евра на ден
 • Доплата за комфорт соба 5 евра на ден
 • Доплата за апартман 13 евра на ден