+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Спа Хотел Медите 5* – 2020

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.01-31.12.2020 (не важат за празници)

Услуга – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК /

Тип на сместување

Недела-Четврток

Петок – Сабота

Двокреветна соба – делукс (2+0)

80€

94€

Еднокреветна соба – делукс

62€

76€

Двокреветна соба – премиум (2+1)

90€

104€

Јуниор апартман (2+2/3)

125€

135€

Луксузен двоспален апартман (4+2/5)

158€

175€

Дополнителни услови :

Дете до 11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно

Возрасен на дополнително легло – доплата 28€

Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок
  • Надворешен базен (во текот на летниот период)
  • Внатрешен базен со минерална вода
  • Надворешно џакузи
  • Сауна, парна бања, солена соба, релакс соба, фитнес
  • Надворешен детски базен со минерална вода (во текот на летниот период)
  • Детски кат
  • Паркинг, сеф на рецепција

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 15€ | дете – 8€

Доплата за ПОЛН ПАНСИОН : возрасен – 26€ | дете – 13€

Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата 1 € по лице на ден.

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 15€ | дете – 8€

Доплата за ПОЛН ПАНСИОН : возрасен – 23€ | дете – 13€