+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Спа Хотел Медите 5* – 2021

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански

 

Цени до 22.12.2021

Цените се на ДЕН за СОБА

престој недела-четврток петок и сабота
капацитет во соба НП ПП НП ПП
De luxe room (30 м2)
1 возрасен 70 80 88 97
2 возрасни 86 93 106 116
Premium room (35 м2)
1 возрасен 75 84 92 102
2 возрасни

 

 

98

 

 

106

 

 

118

 

 

126

2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
3 возрасни
Junior apartment (40 м2)
2 возрасни

 

 

133

 

 

148

 

 

164

 

 

178

2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
3 возрасни
Lux apartment 2 bedroom (95 м2)
4 возрасни

 

 

155

 

 

185

 

 

212

 

 

232

4 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
4 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
5 возрасни
Medite Villas
Вила со 1 спална (цена за 2 лица)
2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г 168 198 208 236
Вила со 2 спални (цена за 4 лица)
4 возрасни + 1 дете/ 1 возрасен 212 244 278 310
Вила со 3 спални (цена за 6 лица)
6 возрасни + 1 дете/ 1 возрасен 256 288 326 358

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете, НП – ноќевање со појадок, ПП – полупансион

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење отворен базен ( само во летен период ) затворен базен со минерална топла вода, надворешно џакузи , сауна, парна бања, јодна соба, соба за релакс, фитнес, паркинг, сеф, туристички данок,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

Доплати за возрасен:
На дополнително легло 26
Полупансион – возрасен 10
Полн пансион – 26

Доплати, попусти за деца:
Дете до 05,99 г. во De Luxe соба со 2 возрасни лица – бесплатно
Дете до 11,99 г. Во Premium соба со 2 возрасни лица – бесплатно
1 возрасен и дете до 11,99 г. на редовно легло детето, цена како за SGL
Полупансион за дете до 11,99 г – 8
Полн пансион за дете до 11,99 г – 13

Политика на Медите СПА 5*
За откажување резервација
од 13 – 09 денови, глоба 30% од износот
од 08 – 06 денови, глоба 50% од износот
од 05 – датата на сместувањето, или непристигнување на патниците или промена на датата на престој, глобата е 100%

Овие цени не важат за верски и национални празници
31.12.2019-02.01.2020
03.03.2020
08.03.2020
3 дена Велигденски празници
01.05.2020
06.05.2020
24.05.2020
Пирин фолк (фестивалските денови)
06.09.2020
22.09.2020
01.11.2020
08.12.2020
24-26.12.2020

Велигден 2021

Цените се по СОБА – услуга (HB) полупансион

Хотел МЕДИТЕ 5*
сместување капацитет 3 полупансиони 4 полупансиони 5 полупансиони
Deluxe room 2 463 608 657
Premium room 2+1 506 665 721
Junior suite 2+2 695 913 989
Deluxe APP- two bedrooms 4+1 931 1214 1314
Вили МЕДИТЕ 5 *
Villa – 2 pax 2+1 913 1207 1309
Villa – 4 pax 4+1 1227 1616 1749
Villa – 6 pax 6+1 1437 1882 2035
Доплата за трет возрасен   128  164 € 205

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цената е за СОБА и вклучува:
3, 4 или 5 ноќевања (полуоансион)
Велигденски доцнен појадок
Внатрешен базен со минерална вода,
На отворено топло џакузи
Финска сауна,
Парна бања,
Тропски туш,
Зона за релаксација, фитнес,
Паркинг на отворено,
Туристичка такса

Цени 05 – 09 и 21 – 25.05.2021

Хотел МЕДИТЕ 5*
сместување капацитет 2 полупансиони 3 полупансиони 4 полупансиони
Deluxe room 2 271 383 501
Premium room 2+1 299 424 552
Junior suite 2+2 414 593 767
Deluxe APP- two bedrooms 4+1 542 772 1002
Вили МЕДИТЕ 5 *
Villa – 2 pax 2+1 552 790 1023
Villa – 4 pax 4+1 730 1043 1350
Villa – 6 pax 6+1 839 1020 1554
Доплата за трет возрасен 82 128 164  

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
2, 3 или 4 ноќевања (по избор)
Услуга – полупансион,
Затворено и отворено детско игралиште,
Користење базен со минерална вода,
Користење џакузи на отворено,
Финска сауна, сауни со билки, парна бања, амам, јод соба,
Област за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Ручек

 

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.