+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Park Hotel Pirin 5*

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ

Пакет цени стандард 2021

Период 03.01.2021г. до 22.12.2021г.
Цената е за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување Цена за соба за 1 ноќевање
(НЕДЕЛА до ЧЕТВРТОК)
Цена за соба за 1 ноќевање
(ПЕТОК И/ИЛИ САБОТА)
Двокреветна ЛУКС соба – 2 рах 93 € 103 €
Еднокреветна ЛУКС соба – 1 рах 74 €   82 €
Двокреветна СТАНДАРД соба – 2 рах 83 €   93 €
Еднокреветна СТАНДАРД соба – 1 рах 66 €   76 €

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд

Попусти
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба.
Користење бебешко креветче    или доп.легло за дете под 4 г. се наплаќа  11 еур за ден;
Дете 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна лукс 70% попуст на редовниот ценовник;
Дете 4-11,99 г. на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст
Дете над 12 години или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс соба, 50% попуст

Цените се за СОБА на ден и вклучуваат:
Ноќевање со појадок, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
Интернет, паркинг, бесплатен шатл / според распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: фитнес, базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,
топли лежалки и клупи и простор за релаксација,
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско катче

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Превоз
Патничко осигурување

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

Пакет цени комфорт 2021

Цени по СОБА на ДЕН – полупансион

сместување капацитет цена за 1 ноќевање за СОБА
Двокреветна ЛУКС соба 2 124 €
Двокреветна ЛУКС соба 1+1 106 €
Еднокреветна ЛУКС соба 1   96 €
Двокреветна СТАНДАРД соба 2 112 €
Двокреветна СТАНДАРД соба 1+1   97 €
Еднокреветна СТАНДАРД соба 1   91 €

Цените се во €, плаќањето е во денари по курс 1€= 62ден

2 = 2 возрасни
1+1 = 1 возрасен + 1 дете

Попусти, доплати:
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба.
Користење бебешко креветче или доп.легло за дете под 4 г. се наплаќа  19 еур за ден;
Дете 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна лукс 70% попуст на редовниот ценовник;
Дете 4-11,99 г. на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс соба, 44 еур за ден;

Цените се за СОБА на ден и вклучуваат:
Ноќевање со појадок, вечера,
Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
Интернет, паркинг, бесплатен шатл / според распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: фитнес, базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,
топли лежалки и клупи и простор за релаксација, парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско катче

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Превоз
Патничко осигурување

Напомена!
За услуги кои се со доплата информација на рецепција
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

Недела до Четврток 2021

Цените се за 1 ноќевање за СОБА / недела до четврток /

сместување капацитет ноќевање со појадок полупансион
Двокреветна ЛУКС соба 2   83 € 103 €
Еднокреветна ЛУКС соба 1   67 €   77 €
Двокреветна ЛУКС соба  (дете 4-12г.) 1+1   72 €   88 €
Двокреветна ЛУКС соба  (дете 4-12г.) 2+1   94 € 120 €
Двокреветна ЛУКС соба (дете над 12г.) 2+1 104 € 134 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

2+1 = 2 возрасни + 1 дете 4-12 г.
1+1 = 1 возрасен + 1 дете 4-12 г.

Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна соба
Дете 4-11.99 г. во двокреветна соба се сместува на дополнителен кревет.
Дете над  12 г. или возрасен во двокреветна соба, се сместува на дополнителен кревет.

Цените се за СОБА на ден и вклучуваат:
Нокевање со појадок, / Нокевање со појадок  и вечера,
Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
Интернет, паркинг, бесплатен шатл / според распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: фитнес, базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,
топли лежалки и клупи и простор за релаксација,
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско катче

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Превоз
Патничко осигурување

Напомена!
За услуги кои се со доплата информација на рецепција
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

Сместување

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани,
Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

сместување минимум максимум
Двокреветна соба  LUX 1 возрасен 2 возрасни
2 возрасни + 1 бебе до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
3 возрасни

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.
Во случај на задоцнето одјавување на собата до 11:00 ч, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.

Хотелски содржини

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.
Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
>
СПА центарот:
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември)
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.