+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Апарт Хотел Медите 3*

Семеен хотел АПАРТ МЕДИТЕ – Ботаника 3* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.01-31.12.2020 (не важат за празници)

Тип на сместување

Цена за наем

Двокреветна соба (2+1/3)

26€

Еднокреветна соба

21€

Студио (2+1/3)

41€

Едноспален апартман (2+1/3)

46€

Двоспален апартман (4+1/5)

57€

Дополнителни услови :

Дете до 1.99 год.– бесплатно

Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – доплата 6€

Возрасен на дополнително легло – доплата 12€

Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање
  • Паркинг, сеф на рецепција
  • Туристичка такса

Доплата за ПОЈАДОК на шведска маса : возрасен – 9€ | дете – 5

Доплата за користење на базени и сауна парк во Спа Хотел Медите 5* (се плаќа во хотелот) : 18€ по човек на ден , дете – 8

Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата 1€ по лице на ден