Hot Spring Medical Spa 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hot Spring Medical Spa 4*

Редовен ценовник за 2020 год.

Период

Денови на престој

Двокреветна соба – комфорт (2+0)

Двокреветна соба – егзекутив (2+1)

Алпин студио (2+2)

Јуниор сјуит

(2+2)

05.01-07.03.2020

Недела-четврток

62€

65€

73€

81€

Петок и сабота

75€

78€

86€

94€

08.03-30.07.2020

Недела-четврток

55€

57€

65€

73€

Петок и сабота

65€

69€

75€

83€

31.07-07.09.2020

Недела-четврток

63€

65€

75€

81€

Петок и сабота

75€

78€

85€

95€

08.09-17.12.2020

Недела-четврток

55€

57€

65€

73€

Петок и сабота

65€

69€

75€

83€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

 

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 37€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 28€ на ден

 

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден