ВИЛА - СПИРИДУЛА - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ВИЛА – СПИРИДУЛА

СКИJАТОС

ВилаСПИРИДУЛА”

Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !
(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите)

ВилаСПИРИДУЛА“ е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, 1/4 апартман и 1/5 дуплекс, со комплетно опремени кујни, клима со доплата, WiFi, балкон.

 

Термин на

тргнување од Скопје   

 

Ноќевања

Вила Спиридула

Цена по лице  

Доплата за 3то, 4то и 5то

возрасно лице 12+год

Доплата за деца

до 11,99год.

08.07.2020

9

279 €

179 €

149 €

17.07.2020

9

299 €

199 €

169 €

26.07.2020

9

319 €

199 €

169 €

04.08.2020

9

319 €

199 €

169 €

13.08.2020

9

319 €

199 €

169 €

22.08.2020

9

259 €

179 €

149 €

31.08.2020

9

199 €

159 €

129 €

09.09.2020

9

179 €

139 €

119 €

18.09.2020

12

149 €

109 €

99 €

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

НАПОМЕНИ: 

 • Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман или 5 лица во дуплекс. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител (плаќа само превоз).
 • Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
 • Поаѓање: Состанок на групата на Дрво Декор спроти хотел Холидеј Ин во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата