Хотел Мона 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Мона 4*

Хотел Мона 4* – Златибор

ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ

 

Период на престој 01.02 – 12.02 / 16.02 -28.02.2021

 • 10% попуст за минимум 3 ноќи
 • 15% попуст за минимум 5 ноќи
 • 25% попуст за минимум 7 ноќи

 

Цената вклучува:

Деца до 9,99 години ГРАТИС  

 • Ноќевање со појадок по лице од ден
 • Користење на Внатрешен базен,Фитнес центар,паркинг,Wi-FI.

Ценовник валиден за период 03.01 – 16.02.2021

Цена по лице од ден

 

Single Standart Room

91€

Single Comfort Room

100€

Single Superior Room

126€

 

Double Standart Room

52€

Double Comfort Room

62€

Double Superior Room

73€

Дополнително легло во соба

32€

 

Апартмна Класик

98€

Апартман Мона

132€

Дополнително Легло во соба

32€

 

Доплати:

Вечера

12€

Вечера деца 2-7 години

4€

Вечера деца 7-12 години

6€

 

Ценовник валиден за период 17.02 – 16.07.2021

Цена по лице од ден

 

Single Standart Room

81€

Single Comfort Room

87€

Single Superior Room

98€

 

Double Standart Room

47€

Double Comfort Room

56€

Double Superior Room

62€

Дополнително легло во соба

28€

 

Aparment Classic

96€

Apartment Mona

121€

Дополнително Легло во соба

28€

 

Доплати:

Вечера

12€

Вечера деца 2-7 години

4€

Вечера деца 7-12 години

6€

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по лице од ден
 • Користење на Внатрешен базен,Фитнес центар,паркинг,Wi-FI.

 

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (возрасни)
 • Туристичка Такса 0,50€ за деца од 7-11,99години
 • Туристичка Такса ГРАТИС за деца од 0-6,99 години
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице од ден (возрасни / деца)

Напомена:

 • Деца од 0-6,99 години во пристуство со 2 полноплатежни суми ГРАТИС
 • Деца од 7-11,99 години во присуство со 2 полноплатежни суми 17€ по лице на ден
 • Доколку се резервира во агенција услуга Полупансион вечерата се доплаќа 10€ по лице на ден.

Попусти:

 • 10% попуст за престој од минимум 4 ноќи
 • Лица над 60 години добиваат 20% попуст за престој од минимум 4 ноќи