Хотел Краљеви чардаци 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Краљеви чардаци 4*

 

 

 

Хотел Краљеви Чардаци 4*

 

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник, надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

 

 

Ценовник на база Полупансион валиден за период до 04.04.2021.

Период

Смена

Соби

1/2, 1/2+1

Соби 1/1

Апартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

 

 

Ски Опенинг

17.01. – 31.01.

  Недела на Ски Карта

Нед / Нед

61

82

71,5

31.01. – 07.02.
Детска Недела

Нед / Нед

56

76,5

66,3

07.02. – 14.02.

Нед / Нед

58

82

71,5

14.02. – 07.03.

Нед / Нед

51,2

71,3

61

07.03. – 04.04.

Нед / Нед

46

64,5

56

           

*Цените се дадени по лице по ноќевање на база Појадок и Вечера

Попусти:

 

ДЕТСКА НЕДЕЛА:

 • ГРАТИС сместување за 2 деца во присуство на 2 полноплатежни лица на сопствено легло
 • 30% попуст за наем на ски опрема за деца
 • 30% попуст на ски школа (групни часови) за деца

 

НЕДЕЛА SKI PASS:

 • ГРАТИС ШЕСТ ДНЕВЕНА СКИ КАРТА ЗА ВОЗРАСНИ (за уплата иклучиво на 7 ноќи)
 • 30% попуст за наем на ски опрема (попуст се однесува само за наем на целосна опрема)

 

   Услуги кои се вклучени во цена:

 • Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

(Пансионски оброци се оранизираат по принцип на шведска маса.Во случај во хотелот да престојуваат помалку од 30 госсти,оброците се слуќат по принцип на сет мени-избор на повеќе јадења)

 • Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на  1.500m², со топла врска помеѓу хотелски згради и Спа Центар:
  • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)
  • Oтворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)
  • Џакузи на отворено
  • Финска Сауна
  • Био Сауна (Руска Бања)
  • Арома Бања (Турска Бања)
  • Хамам
  • Солена Соба
  • kneipp Базен
  • Тапидариум клупи

*Дозволен престој за деца постари од 12 години

                             

ДЕТСКИ SPA ЦЕНТАР:

 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со дополнителни атракции
 • Мини Аква Парк

.

 

Хотел Краљеви Чардаци е награден како еден од најдобрите Wellness хотели во Србија

                                                                                                                 

 • Неограничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сала за пинг-понг
 • Трансфер до Ски Центар 5 пати во денот во работно време на Ски Центарот
 • Ски Гардеробер со Ски Сервис одалечен 30 m од ски стаза „Malo jezero”
 • Baby Cot – Грати (со преходна резервација )
 • Забава за Деца:

          –  Дружење со Дедо Мраз за врме на Новогодишните празници

          –  Игротека во присуство на родител

 • WI-FI низ цел комплекс
 • Надворешен Паркинг (лимитиран број на места)

 

 Услуги кои НЕ се вклучени во цената (задолжително на лице место):

 • Туристичка Такса 1€ по лице на ден за Возрасни; Деца 0,50€ по лице на ден ;Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
 • Хотелско Осигурување 0,20€ по лице на ден за исте гости.

 

  Услови:

 • Краток престој од наведениот во табелите исклучиво на барање со допата од 20% од наведените цени.
 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло во 1/2 соба –  ГРАТИС
 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во  1/2+1 на посебно легло 50% попуст , второ дете на зедничко легло ГРАТИС
 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло во апартман 50% попуст
 • Трето возрасно лице во соба 1/2+1  30% попуст
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 70% попуст
 • Четврто и Петто лице во апартман 1/2+3 50% попуст
 • Петто и Шестто возрасни лице во апартман 1/2+4  50% попуст

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

 

Двокреветна соба 1/2 -Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

 

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1– Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

 

Апартман за 4 лица или 1/2+2 Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,минибар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

 

Апартман за пет лица или 1/2+3 – Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување ,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

 

Aпартман со камин за шест лица 1/2+4 – Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI.

 

 

 

 

*Карактеристики на ски центар Копаоник:

Височина – 1.770 м

Највисок врв – 2.017 m

Вкупна должина на патеките – 62.000 m

Вкупен капацитет на жичарите – 33.000 скијачи/час

Број на жичари, ски лифтови – 24

Број на лесни ски патеки – 21

Број на средни ски патеки – 9

Број на тешки ски патеки – 6

Максимална висинска разлика – 512 m

Најдолга ски патека – 3.500 m

Должина на ноќната ски патека – 450 m

Нордиски ски патеки – 12 km

97% покриеност со системот на вештачко оснежавање
Snow park

Три патеки по FIS стандард за слалом, велеслалом, супер велеслалом и спуст