Клуб А Хотел Копаоник 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Клуб А Хотел Копаоник 3*

 

 

 

Клуб А Хотел Копаоник 3*

10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 17.01-30.01.2021

*САМО НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

*МИН. ПРЕСТОЈ 4 НОЌЕВАЊА

 

                             ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Датум на отпочнување

Датум на напуштање

Смена

мин. бр. ноќевања

1/2 и 1/3 соба

1/1 соба

17.01.2021

24.01.2021

нед/нед

7

63

88

24.01.2021

31.01.2021

нед/нед

7

65

91

31.01.2021

07.02.2021

нед/нед

7

70

98

07.02.2021

14.02.2021

нед/нед

7

70

98

14.02.2021

21.02.2021

нед/нед

7

73

102

21.02.2021

28.02.2021

нед/нед

7

76

106

28.02.2021

07.03.2021

нед/нед

7

69

97

07.03.2021

14.03.2021

нед/нед

7

60

84

14.03.2021

21.03.2021

нед/нед

3

50

70

21.03.2021

28.03.2021

нед/нед

3

50

70

28.03.2021

04.04.2021

Нед/нед

3

50

70

Дете до 4 год со 2 возрасни во заеднички кревет

бесплатно

Дете од 4-7 год со 2 возрасни на заеднички кревет

50% попуст

Дете од 4-12 год со 1 или 2 возрасни на редовен кревет

30% попуст

 

 

Цената вклучува:

Бежичен интернет во собите и во јавните простории

Користење на спа центарот

 

Цената не вклучува:

Такса за престој, се плаќа со резервација: 1 еур на ден возрасни, деца до 7 год не плаќаат, деца од 7-15 год 0,5 еур на ден

Паркинг 500 дин на ден /се плаќа на лице место/

Влез во собите е по 14ч, а напуштање до 10:30ч.

 

Политика на откажување:

Од потврдување на резервација до 14 дена пред поаѓање 40%

Од 14 дена до 0 дена пред доаѓање 100%

Non show 100% пенали

За напуштање на хотелот за време на престојот од било која причина, преостанатиот неискористен дел не се враќа

За валидна резервација е потребна уплата од 40% од вкупната сума, во денарска противввредност, по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа 7 дена пред поаѓање.

Во случај на затворање на границите поради пандемијата или прогласување на вонредна состојба во округот Рашка, патниците со веќе потврдени и платени резервации имаат право на измена на датумот според расположивоста или побарување на паричните средства (минусирани за реалните банкарски и административни трошоци)

 

 

*Карактеристики на ски центар Копаоник:

Височина – 1.770 м

Највисок врв – 2.017 m

Вкупна должина на патеките – 62.000 m

Вкупен капацитет на жичарите – 33.000 скијачи/час

Број на жичари, ски лифтови – 24

Број на лесни ски патеки – 21

Број на средни ски патеки – 9

Број на тешки ски патеки – 6

Максимална висинска разлика – 512 m

Најдолга ски патека – 3.500 m

Должина на ноќната ски патека – 450 m

Нордиски ски патеки – 12 km

97% покриеност со системот на вештачко оснежавање
Snow park

Три патеки по FIS стандард за слалом, велеслалом, супер велеслалом и спуст