+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Апарт Хотел & СПА Зонед 4*

 

 

 

Zoned Spa Aparthotel 4*-Kопаоник (Туристичка Населба)

ApartHotel & Spa Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3 km од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно прилагоден за туристичка намена. Нуди 54 сместувачки единици,  бесплатен бежичен интернет, релаксација во Wellness и Spa центарот (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес соба), хотелски бар, ресторан, пицерија, обезбеден паркинг, игротека, просторија со друштвени игри. Хотелот се наоѓа на 1,5 км од најблиската патека – Сончева долина. Достапен е бесплатен превоз до ски-центарот

 

Ценовник Зима 2020 / 2021

Apart Spa Hotel Zoned 4*

Смена:Нед/Нед

Студио

(1/1, 1/2+1)

do 28m2

Студио Лукс

(1/1, 1/2+1)

do 32m2

Апартман

(1/2+2, 1/2+3)

do 40m2

Супериор Апартман

(1/2+2, 1/2+3)

do 55m2

 

 

 

Кралски Апартман
(1/4+2)

140m2

17.01.-24.01.

HB

48

52

55

60

420

24.01.-31.01.

HB

48

52

55

60

420

31.01.-07.02+2

Детска Недела

HB

55

60

65

70

520

07.02.-14.02.

HB

58

61

68

73

550

14.02.-21.02.

HB

43

46

53

58

420

21.02.-28.02.

HB

43

46

53

58

420

28.02.-07.03.

HB

43

46

53

58

420

07.03.-14.03.

HB

38

42

50

55

320

   14.03.-04.04.*

BB*

33

37

45

50

300

Услови и Доплати

 

 

HB

Деца 0-3,99 години ГРАТИС

Прво дете 4-14,99 попуст 60%

Второ / Трето дете 4-14,99: попуст 70%

Трето возрасно лице: попуст 30%

Четврто возрасно лице: попуст 70%

Петто возрасно лице: попуст 70%

Еднокреветна соба 1/1: доплата 30%

 

 

Цената е дадена по апартман за max  6 лица со вклучен Полупансион

*Цените се изразени по лице по ноќевање,за престој од минимум 7 ноќи со смена Недела / Недела  

За помалку од 7 ноќи доплата од 20% од цените во табелата

                                                                                                                                                          

 • Акција ГРАТИС +2 се однесува на 2 деца ГРАТИС до 11,99 години во смените:20.12.-27.12.2019 / 03.01.-10.01.2021 /       10.01.-17.01.2021., 31.01.-07.02.2021

 

Напомена:

 • HB – Полупансион (Појадок и Вечера) на шведска маса. (во случај во хотелот да престојуваат помалку од 20 лица оброците се послужуваат на база сет мени)
 • Деца до 14,99 години во Спа Центар влегуваат во присуство на родител или старател
 • Термин за деца во Спа Центар во период 14:00 – 18:00h
 • SPA Центар е со ограничен капацитет,задолжително претходна резервација на рецепција за термин
 • Организирација за Новогодишна Вечера ќе биде дополнително објавено

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (Појадок и Вечера)
 • Хотелско Осигурувње
 • Користење на Ски Гардеробер (Ски Опрема може да се остави и во Ски Грдеробер во центар)
 • Трансфер од Хотел до Центар во период 08:30h-11:00h / 15:00h – 17:00h (на секои 30 минути);
 • Користење на Wellness&Spa центар со претходна резервација (Џакузи,Парна Бања,Сауна,Тапидариум,)
 • Фитнес Центар
 • Детско Катче
 • Baby Cot (со претходна резервација)
 • Wi-FI
 • Надворешен Паркинг (лимитран број на места)
 • Сеф во соба

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка Такса – 1 Eur по лице на ден за Возрасни; Деца 7-14,9 години 0,50 Еur по лице на ден; Деца до 6 години ГРАТИС

 

Covid-19 откажување:

Доколку се откажува резервација поради  KOVID 19 (пр. Затварање на граници или се ограничува патување кое го наредуваат ограни од власта од Р.Србија или земја од која пристигнува гостинот)политика за откажување е следна:

 • Отказ на резервација може да се направи:

до 10 дена-без пенали

од 10-3 дена- можност за промена на термин до 31.03.2021

од 3-0 дана се наплаќа 80% од вкупната вредност на резервацијата.                                                               

 • Доколку еден од патниците заболи од Covid-19 со достава на позитивен тест  се врши промена на термин.

 

Опис на сместувачки капацитети:                         

 

 • СТУДИО 2+1 (3 лица): стандардно и модерно опремено студио (25-30m2) со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папаучи ), легло за 2 лица (француски или 2 одовоени ) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоциран на подолните катови .

 

 •  ЛУКС СТУДИО 2+1 (3 лица): луксузно опремено студио (25-30m2), декориран во луксузен стил и LED осветлување; легло за 2 лица (француски или два единечни) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи, LCD TV, телефон сеф, мини бар, WI FI. Лоциран на погорните катови

 

 • АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): модерно опремени апартмани (35-40m2) со одвоена спална соба со француско легло + дневна соба , кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоцирани на приземје – ниво на рецепција или пониозок кат.

 

 • СУПЕРИОР АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): луксузно опремен апартман (45-50m2), со одвоени спални со француски легла + дневна соба декорирана во луксузен стил и LED осветлување, софа на разлекување и фотеља, кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи), LCD TV x 2 (дневна и спална соба ),телефон, сеф, мини бар, WI FI. Сместен на погорните катови

 

 •  КРАЛСКИ АПАРТМАН 2+ 4 (6 лица max): најлукзузниот капацитет во склоп на хотелот, апартман 150 m2, со спална соба со француско легло + 2 спални соби на спрат (француско легло) + дневен престој декорирана во луксузен стил и LED осветлување, кујна, два WC (туш, фен, сауна, џакузи, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI.