+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Гранд & СПА 4*

 

 

 

Хотел Гранд & СПА 4*

 

Grand Hotel & Spa****

Цените се изразени во по соба,по ноќевање
Помал број на ноќи исклучиво на барање!

Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Superior +

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

03.01 – 10.01

Нед/Нед

7

BB

249

264

272

287

295

310

10.01 – 17.01.

Нед/Нед

7

BB

239

254

262

277

285

300

17.01 – 24.01.

Нед/Нед

7

BB

228

244

251

267

274

290

24.01 – 31.01.

Нед/Нед

7

BB

228

244

251

267

274

290

31.01 – 07.02.

Нед/Нед

7

HB

249

264

272

287

295

310

07.02 – 14.02.

Нед/Нед

7

HB

249

264

272

287

295

310

14.02 – 21.02.

Нед/Нед

7

HB

192

207

212

227

231

246

21.02 – 28.02.

Нед/Нед

7

HB

174

189

192

207

210

225

28.02 – 07.03.

Нед/Нед

2

HB

169

184

192

202

205

220

07.03 – 14.03.

Нед/Нед

2

HB

163

178

181

196

198

213

14.03 – 21.03.

Нед/Нед

1

HB

157

172

174

189

190

205

21.03 – 11.04

Нед/Нед

1

HB

131

146

145

160

159

174

 

 • Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок, за сите датуми каде е наведено ,цената се намалува за 10по лице, по ноќи.

 

 

Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Фамилијарни Соби

Family

Deluxe

2 pax

2 pax

03.01 – 10.01

Нед/Нед

7

BB

293

283

10.01 – 17.01.

Нед/Нед

7

BB

283

273

17.01 – 24.01.

Нед/Нед

7

BB

273

263

24.01 – 31.01.

Нед/Нед

7

BB

273

263

31.01 – 07.02.

Нед/Нед

7

HB

280

270

07.02 – 14.02.

Нед/Нед

7

HB

290

280

14.02 – 21.02.

Нед/Нед

7

HB

290

280

21.02 – 28.02.

Нед/Нед

7

HB

280

270

28.02 – 07.03.

Нед/Нед

2

HB

261

251

07.03 – 14.03.

Нед/Нед

2

HB

227

227

14.03 – 21.03.

Нед/Нед

1

HB

202

202

21.03 – 11.04.

Нед/Нед

1

HB

170

170

 

 • Максимум лица за резервација во Family и Deluxe соби: 3
 • Максимум капацитет во Family соба: 6 лица, максимален капацитет во Deluxe соби 4 лица.
 • Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок, за сите датуми каде е наведено, цената се намалува за 10по лице, по ноќи.

 

 

Специјална Понуда за период 14.03.2021 – 11.04.2021

 • Услови за деца 2-12 години во присуство на две возрасни лица, прво дете има ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло;дргуго дете доплата 49  доколку користи посебно легло.

 

 

GRAND APARTMANI

Минимум 5 ноќи во период 31.01.2021-14.02.2021, во останати периоди минимум 3 ноќи

Период

Тип на Апартман

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на Апартман

111, 113, 218, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

 052, 115, 220

223

224

Услуга / Бр на лица

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

03.12-26.12.

HB

394

525

657

1200

1600

27.12-02.01.

HB

734

978

1100

03.01-23.01.

BB

506

672

837

24.01-30.01.

BB

439

585

731

31.01-13.02.

HB

584

777

972

14.02-11.04.

HB

450

529

662

 

         Специјален програм за сместување во апартмани:

 • Персонализиран Chek-In во Лоби бар
 • Пијалок за Добредојде
 • Гранд појадок сервиран во Апартман
 • Кредит за А’La Carte за вечера во ресторан Гарден во износ од 40 дневно по лице
 • Приорите на резервација во нов еклузивен ресторант
 • Бесплатен паркинг

 

        Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полипансион (Појадок и Вечера) освен во табели каде е наведена услуга Ноќевање со појадок
 • Специјална Божиќна Вечера (25.12.2020, 07.01.20)
 • Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на 800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона,Сауна свет – инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено-ледена соба,kneipp,Надворешен базен и Џакузи со топла вода ,Фитнес Центар.
 • Wi-Fi
 • Ски Гардеробер
 • Специјален програм за деца 312 год.дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб

 

Во цената не е вклученено(задолжително плажање при резервација):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат

Доплати за деца и дополнителни легла:

 • Дете 0-2 години ГРАТИС сместај,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)
 • Дете 27 години на заеднички лежај доплата 49 по ноќевање
 • Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69 по ноќевање
 • Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува 69 по ноќевање

 

Доплата на лице место (опционално):

 • Јога,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.
 • Надворешен Паркинг

 

Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):

 • Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици
 • 6 дена, 4h настава дневно, цена 192€

5 дена, 2h настава дневно, цена 115€

 

Напомена:

Grand Hotel & Spa доследно ги применува највисоките хотелски стандарди и мерки за заштита на гостите од ширење на Корона вирус. По одлука на надлежните ограни, одредени содржини и услуги на хотелот се приминуваат по следниот редослед:

 

  I – СПА ЦЕНТАР  

Термини за користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар се закажуваат одранпред на рецепција. Максимално дозволено користење на Spa & Wellness центар, во 1  термин е   минути за 1 лице.

 

  II – ПАНСИОНСКИ РЕСТОРАН 

 Начин на служење на оброците е ускладен со протоколите пропишани од надлежни органи (персонализирано служење на храна и пијалоци од стана на запослените слица, со заштитни бариери покрај храна, и задолжително носење на маски).

     

  III РАБОТНО ВРЕМЕ НА РЕСТОРАНИ И БАРОВИ

 Работно време на ресторани и барови кои работат по принцип A’la Carte  е ускладено според одлуките на Влада Ребулика Србија.

 

IV ROOM SERVIS

  Услуга послужување на храна и пијалоци во соба е доступна 24/7 часа за гости на хотелот.

 

*Карактеристики на ски центар Копаоник:

Височина – 1.770 м

Највисок врв – 2.017 m

Вкупна должина на патеките – 62.000 m

Вкупен капацитет на жичарите – 33.000 скијачи/час

Број на жичари, ски лифтови – 24

Број на лесни ски патеки – 21

Број на средни ски патеки – 9

Број на тешки ски патеки – 6

Максимална висинска разлика – 512 m

Најдолга ски патека – 3.500 m

Должина на ноќната ски патека – 450 m

Нордиски ски патеки – 12 km

97% покриеност со системот на вештачко оснежавање
Snow park

Три патеки по FIS стандард за слалом, велеслалом, супер велеслалом и спуст