Апартмани Краљеви чардаци - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Апартмани Краљеви чардаци

Апартмански комплекс Краљеви Чардаци

 

 

Цените се дадени за Наем на апартман за период до 04.04.2021.

Период

Смена

1/3 Студио

1/4 Апартман

1/6 Aпартман

 

 

COMFORT

LUX

COMFORT

LUX

COMFORT

LUX

17.01. – 31.01.

Нед / Нед

44

48,5

63

69,5

77,5

86

31.01. – 07.02.

 

Нед / Нед

58

64

75,5

83,5

91

99,5

07.02 – 14.02.

Нед / Нед

63

69

82,5

91,5

97

107

0

14.02. – 07.03.

Нед / Нед

41

45,5

50,3

55,5

66

73

07.03. – 04.04.
5=7*

Нед / Нед

34

37,5

47

51,5

55,5

61

 

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемува за 20%

              Цените се дадени за Наем на Студио / Апартман во зависност од капацитетот на сместувањето        

*AКЦИЈА 5=7      5 НОЌИ ПЛАТИ – 2 НОЌИ ГРАТИС

  

·         Наем на апартман / студио

·         Чистење,струја,вода,греење,постелнина,пешкири

·         Средување на апартманот и промена на пешкири на 2 дена

·         Трансфер до Ски-Центар 5 пати во денот во склоп на работно време на Ски Центарот

·         Користење на Ски-Гардеробер на 30 метри од Ски-Стаза „ Mало Езеро“

·         -15% попуст за користење на Spa Wellness центар во Хотел Краљеви Чардаци 4*

·         Туристичка Такса (задолжително при чекирање) 1€ по лице на ден за возрасни,деца од 7-15 години 0,50 € по лице на ден,Деца од 0-6,99 години – Гратис

·          Хотелско осигурвање (задолжително при чекирање) плаќат сите гости 0,20 € / по лице на ден.

 

Доплати кои не се задолжителни:     

–          Полупансион (појадок и вечера) Возрасни – 15,00€ по лице на ден Деца од 2-12 години 9€ по лице на ден

–          Појадок Возрасни 5€ по лице на ден/возрасни деца од 2-12 години 3€ / по лице на ден

–          Вечера Возрасни 10€ по лице на ден,деца од 2-12 години 6€ / по лице на ден.

–        15% попуст за влез во SPA&WELLNESS центар кој се простира на 1.500m² и содржи:

– затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)

 – отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m)

– џакузи на отворено                  

– Финска Суана

 – Био Сауна (руска Бања)

 – Арома Парна Бања

– Хамам

– Солена Соба

–  kneipp базен

– Тапидариум

*Дозволен престој само за возрасни над 12 години

 

Детски SPA&WELLNESS центар :

·         Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

·         Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со тобогани (мини аква парк)

       

Студио (2 и 3 лцца) – Студиото се состои од една просторија со гарнитура на развлекување за две лица,едено дополнително легло на развлекување (студио 3 лица ),купатило(туш,фен),комплетно опремена кујна,Фрижидер,Шпорет,Кабловска Телевизија и LCD TV,WI-Fi.

Апартман (4 лица) Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со франциски лежај,купатило (туш и фен),комплетно опремена кујна,електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.

 Апартман (6 лица) Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица(во некои апартмани има и камин во дневна соба)две спални соби,една спална соба со француски лежај,друга спална соба со две редовни легла,купатило (туш,фен),комплетно опремена кујна електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.