Samokov 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Samokov 4*

 SAMOKOV 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 10.11.2020

    Бонус: 5=4, 6=5, 7=6 за период на престој  02.01-15.01.2021,
07.03-31.03.2021(валидно по завршување на попустите за рани резервации)             
 **Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!     

SAMOKOV 4* БОРОВЕЦ

ПОЛУПАНСИОН

26.12 – 01.01

02.01 – 15.01

30.01 – 19.02

16.01 – 29.01

20.02 – 28.02

19.12 – 25.12

01.03 – 31.03

 

По лице во 1/2 соба

 

57,30 €

 

45,70 €

 

38 €

 

33,70 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, kористење на внатрешен базен, интернет во лоби барот

Попусти и доплати:

  • Дете 0-4,99 – бесплатно
  • Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло  – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 15% попуст
  • Еднокреветна соба – се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 45€, дете – 30€

Капацитет на сместување:

  • Двокреветна соба – 2 + 1

Минимум престој во период 26.12.-01.01.2021 е 5 ноќевања.

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Локација: во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури …