Rila 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Rila 4*

 RILA 4*

 

 

 

Полупансион

 

27.12 – 04.01

15.02 – 21.02

 

 

25.01 – 14.02

 

05.01 – 24.01

22.02 – 07.03

 

13.12 – 26.12

08.03 – 14.03

 

 

 

15.03 – 12.04

Person in Signature Twin room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Signature Twin room Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Superior room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Family room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Superior room Interconnecting                Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Superior room Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Family  room  Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Superior room Interconnecting               Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека.

Попусти и доплати:

 • Деца до 1.99год. – бесплатно
 • Дете од 2-11.99 год. во Signature or Superior room со двајца возрасни – 25€ на ден
 • Дете од 2-13.99 год. во Family room со двајца возрасни – 25€ на ден
 • Еден возрасен со деца 2-11.99 год – возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 25€ на ден
 • Еднокреветна соба – се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете 2-11,99г. – 40€

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

 

Опис на соби:

 • *SIGNATURE TWIN ROOM – 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
  Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • *SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
  Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • *Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата – калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.
  *SUPERIOR Family room – 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
  Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • *SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години
  Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон.