Radinas Way 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Radinas Way 4*

RADINAS’S WAY 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
– 20% попуст за резервации направени до 30.09.2020
– 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020
– 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020
Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-27.12.2020 и 01.03-31.03.2021 
**Попустот за рани резервации СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

RADINAS WAY 4*  BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

01.12. – 18.12

01.03 – 31.03

19.12 – 27.12

04.01 – 24.01

28.12 – 03.01

25.01- 21.02

22.02 – 28.02

По лице во 1/2 соба

35,70 €

51,50 €

81 €

44 €

41,50 €

По лице во family room

39,20 €

57 €

86 €

49,20 €

46,50 €

По лице во апартман  Standard

46 €

62,40 €

91 €

54,50 €

51,70 €

По лице во апартман  LUX

51 €

67,30 €

96 €

59,70 €

57 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, интернет

Попусти и доплати:

 • Дете 0-1,99 – бесплатно
 • Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст
 • Дете од 2-11,99 на стандардно легло – 20 % попуст; во период од 29.12.2019 – 03.01.2020 – попустот не важи
 • Трет возрасен на дополнително легло – 20 % попуст
 • Новогодишна вечера (задолжително) – 80 евра за возрасен и 40 евра за деца до 11,99 год

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
 • Family соба –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
 • Апартман Standard – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
 • Апартман LUX   – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
 • Минимум престој во период 28.12.-02.01.2021 е 5 ноќевања.
 • Минимум престој 2 ноќевања за цел период.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Локација:  Хотелот се наоѓа на 2 километри од центарот на Боровец и 2 км од гондолата.

Капацитети: рецепција, ресторан, лоби бар со камин, VIP-бар, бесплатен Wi-Fi во јавни површини на хотелот, ски центар, SPA и Wellness центар, конференциска сала.

Спорт и забава: базен, сауна, парна бања, фитнес.

Шатл-автобус до гондолата –  возниот распоред e достапен на рецепцијата на хотелот.