Festa Chamkoria 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Festa Chamkoria 4*

FESTA CHAMKORIA 4*

            ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-17.12.2020, 10.01-11.02.2021, 07.03-09.04.2021 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.11.2020)  

**Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!     

FESTA CHAMKORIA 4*

ПОЛУПАНСИОН

01.12-

22.12

23.12-

30.12

31.12-

02.01

03.01-

10.01

11.01-

28.01

29.01-

19.02

20.02-

04.03

05.03–

09.04

По лице во 1/2 соба

24 €

42,50 €

74,50 €

43,50 €

41,40 €

 46,80 €

37 €

30 €

По лице во Junior suite  

29 €

46,50 €

82,50 €

49 €

46,80 €

 52,30 €

42 €

37 €

По лице во  Апартман

33,50 €

53 €

97 €

59 €

54,50 €

62 €

 49 €

41 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно 
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 80% попуст
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 25€ 

Капацитет на сместување:

  • Двокреветна соба – 2 лица
  • Junior suite – 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год
  • Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год
  • Минимум престој во период 31.12.-02.01.2021 е 5 ноќевања.
  • Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд