Breza 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Breza 3*

BREZA 3* – Боровец
www.borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 01.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 04.01-31.03.2020 (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-24.12.2019 25.12-03.01.2020 04.01-31.03.2020
Вид на сместување      
Двокреветна соба – стандард  2+1                        33,00 €                          60,00 €                                33,00 €
Трокреветна соба – со балкон 3+1                        36,00 €                          63,00 €                                36,00 €
Во цената е вклучено :  појадок и вечера,  користење на детски кат, билјард, сала за игри, сауна, парна бања, паркинг, интернет.

Дополнителни услови:

  • Деца до 2.99 год. – бесплатно
  • Прво и второ дете од 2-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба – 15€ на ден
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-12.99 год. – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Хотел Бреза се наоѓа помеѓу 2 скијачки патеки за деца и 2 минути пешачење од гондолата. Украсен е во алпски стил и има лоби бар, ресторан и тераса со скара. Бесплатен  WiFi е достапен во  лоби.

Секоја сместувачка единица има LCD телевизор со кабелски канали, телефон и купатило со када или туш. Некои единици имаат балкон.