Sunrise 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Sunrise 4*

SUNRISE 4* – Банско
www.hotelsunrisebansko.com
Цените се по лице за 1 ноќевање 28.12-01.01.2020 02.01-22.02.2020 22.12-27.12.2019 01.12-21.12.2019
на база ПОЛУПАНСИОН *НП   23.02-09.03.2020 10.03-31.03.2020
Студио  2+1                                    60 €                                       36 €                               35 €                                     32 €
Едноспален апартман 2+2                                    64 €                                       39 €                               38 €                                     35 €
Двоспален апартман 4+2                                    55 €                                       36 €                               35 €                                     32 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ → / 7=6 7=6 / 6=5 7=5 / 6=5 / 5=4
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет

Дополнителни услови :

  • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација : 300 м од жичарницата
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, интернет, паркинг, спа центар.

СПА Центар – внатрешен базен, просторија за масажа, медицински услуги, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, релакс соба.