Green Wood 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Green Wood 4*

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020)

БОНУС : 7=6 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020) – се комбинира со попуст за рана рез.

Цените се по лице за 1 ноќ.  01.12-19.12.2019 12.01-29.02.2020 20.12-28.12.2019 29.12-01.01.2020
на база СЕ ВКЛУЧЕНО (all inclusive) 01.03-30.03.2020   02.01-11.01.2020  
Двокреветна соба 2+0 35 38 49 92
Студио 2+2 40 41 51 98
Едноспален апартман 2+2 43 45 59 105
Двоспален апартман 4+2 40 38 49 105

Во цената е вклучено : појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци од 11-23 часот, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.

Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период

Дополнителни услови : 

  • Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
  • Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца
  • Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
  • Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација.

Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури