ВИЛА АРГИРИ - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ВИЛА АРГИРИ

СКАЛА ПОТАМИА, GOLDEN BEACH
ВИЛА АРГИРИ

Општи информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос;

Град: Скала Потамиа;

Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;

Од море: на 5 минути од плажа;

GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;

Опис на соби:

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 11:00 часот по локално време;

Забелешка: 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Vila Argiri – Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2

Studio 1/2+1

Studio 1/3

Studio 1/4

App 1 bed. (4 pax) SV

17.05-24.05.2019

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

70 €

75 €

80 €

95 €

110 €

24.05-31.05.2019

7 ноќевања

80 €

85 €

90 €

110 €

130 €

31.05-07.06.2019

7 ноќевања

145 €

150 €

155 €

180 €

210 €

07.06-14.06.2019

7 ноќевања

180 €

185 €

190 €

215 €

245 €

14.06-21.06.2019

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

275 €

325 €

21.06-28.06.2019

7 ноќевања

285 €

290 €

295 €

335 €

395 €

28.06-05.07.2019

7 ноќевања

325 €

330 €

335 €

375 €

435 €

05.07-12.07.2019

7 ноќевања

360 €

365 €

370 €

415 €

475 €

12.07-19.07.2019

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

450 €

510 €

19.07-26.07.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

26.07-02.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

02.08-09.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

09.08-16.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

16.08-23.08.2019

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

445 €

485 €

23.08-30.08.2019

7 ноќевања

350 €

355 €

360 €

395 €

435 €

30.08-06.09.2019

7 ноќевања

280 €

285 €

290 €

315 €

340 €

06.09-13.09.2019

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

270 €

300 €

13.09-20.09.2019

7 ноќевања

160 €

165 €

170 €

190 €

220 €

20.09-27.09.2019

7 ноќевања

90 €

95 €

100 €

110 €

120 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Oпис на објектот

Паркинг на Улица

Клима уред (со доплата)

ТВ

Wi-fi бесплатно

Фрижидер

Балкон или Тераса

Сателитска ТВ

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектоt
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно