STUDIOS ELINA - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

STUDIOS ELINA

SKALA POTAMIA
STUDIOS ELINA

Oпшти информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

ОбластОстров Тасос, Грција;

Град: Golden Beach;

Тип: Фамилијарен одмор, eкономичен одмор, oдмор за млади;

Од море: на сама плажа.

Опис на соби:

Тип на студија: Студио – 2 единечни легла + 2 дополнителни легла(фотелја на растеглување), опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата на лице место 5 евра на ден);

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;
Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Локација

X Координати: 40.708902

Y координати: 24.759319

Studios Elina – Skala Potamia (Golden Beach)

На 1 минута од плажа!

по соба

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 2+2

17.05-24.05.2019

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

99 €

24.05-31.05.2019

7 ноќевања

109 €

31.05-07.06.2019

7 ноќевања

179 €

07.06-14.06.2019

7 ноќевања

229 €

14.06-21.06.2019

7 ноќевања

289 €

21.06-28.06.2019

7 ноќевања

359 €

28.06-05.07.2019

7 ноќевања

399 €

05.07-12.07.2019

7 ноќевања

449 €

12.07-19.07.2019

7 ноќевања

489 €

19.07-26.07.2019

7 ноќевања

509 €

26.07-02.08.2019

7 ноќевања

509 €

02.08-09.08.2019

7 ноќевања

509 €

09.08-16.08.2019

7 ноќевања

509 €

16.08-23.08.2019

7 ноќевања

489 €

23.08-30.08.2019

7 ноќевања

439 €

30.08-06.09.2019

7 ноќевања

339 €

06.09-13.09.2019

7 ноќевања

289 €

13.09-20.09.2019

7 ноќевања

199 €

20.09-27.09.2019

7 ноќевања

119 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студијата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз 
 • Патничко осигурување
 • Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место

Попусти:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
 • Деца до 1,99 години бесплатно