ALEXANDRA ROOMS - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ALEXANDRA ROOMS

SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH 
ALEXANDRA ROOMS

Општи информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос, Грција; 

Град: Скала Потамиа;

Тип:  Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;

Од море: 

На 50 m од плажа. Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Опис на соби:

Тип на студија: Трокреветни студија – на спрат и на приземје. Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата); 

Услуга: Наем на соба (Room Only); 

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Информации за објектот

ТВ

Wi-fi бесплатно

Кујна

Клима Уред

локација

X Координати: 40.7069862

Y координати: 24.7617097

Alexandra rooms – Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 50-80m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/ 3
прв спрат

17.05-24.05.2019

7 ноќевања

доплата
5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

89 €

24.05-31.05.2019

7 ноќевања

99 €

31.05-07.06.2019

7 ноќевања

169 €

07.06-14.06.2019

7 ноќевања

209 €

14.06-21.06.2019

7 ноќевања

269 €

21.06-28.06.2019

7 ноќевања

329 €

28.06-05.07.2019

7 ноќевања

369 €

05.07-12.07.2019

7 ноќевања

409 €

12.07-19.07.2019

7 ноќевања

449 €

19.07-26.07.2019

7 ноќевања

469 €

26.07-02.08.2019

7 ноќевања

469 €

02.08-09.08.2019

7 ноќевања

469 €

09.08-16.08.2019

7 ноќевања

469 €

16.08-23.08.2019

7 ноќевања

449 €

23.08-30.08.2019

7 ноќевања

399 €

30.08-06.09.2019

7 ноќевања

319 €

06.09-13.09.2019

7 ноќевања

269 €

13.09-20.09.2019

7 ноќевања

189 €

20.09-27.09.2019

7 ноќевања

109 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • Користење на Wi-Fi;
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto);
 • Студијата се добиваат исчистени и со променета постелнина а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.
 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно