Сандански - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сандански

ДОЧЕК НА НОВА 2019 ГОДИНА САНДАНСКИ

Интерхотел 4*

Пакети со гала вечера во механа “Блгаре“

Вид на сместување

3 НП

4 НП

3 ПП

4 ПП

Двокреветна стандард соба

/

590€

537€

656€

Еднокреветна стандард соба

/

422€

363€

451€

Двокреветна лукс соба

/

643€

576€

708€

Еднокреветна лукс соба

/

455€

388€

481€

Услови за лица на дополнително легло

Деца до 3.99 год.

Бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на доп.легло

/

113€

115€

141€

Дете од 4-11.99 год. на ред.легло

/

184€

168€

209€

Дете од 12-15.99 г. на доп.легло

/

240€

227€

276€

 

Пакети со гала вечера во средоземноморски ресторан “Ренесанс“

Вид на сместување

3 НП

4 НП

3 ПП

4 ПП

Двокреветна стандард соба

/

612€

558€

677€

Еднокреветна стандард соба

/

432€

374€

461€

Двокреветна лукс соба

/

664€

597€

729€

Еднокреветна лукс соба

/

465€

399€

492€

Услови за лица на дополнително легло

Деца до 3.99 год.

Бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на доп.легло

/

119€

120€

146€

Дете од 4-11.99 год. на ред.легло

/

189€

173€

215€

Дете од 12-15.99 г. на доп.легло

/

251€

238€

287€

 

 Пакети со гала вечера во ресторан “Сандански“

Вид на сместување

3 НП

4 НП

3 ПП

4 ПП

Двокреветна стандард соба

/

644€

590€

709€

Еднокреветна стандард соба

/

448€

390€

477€

Двокреветна лукс соба

/

696€

629€

761€

Еднокреветна лукс соба

/

481€

415€

508€

Услови за лица на дополнително легло

Деца до 3.99 год.

Бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на доп.легло

/

126€

128€

154€

Дете од 4-11.99 год. на ред.легло

/

197€

181€

222€

Дете од 12-15.99 г. на доп.легло

/

267€

254€

303€

Цените се валидни за мин.3 ноќевања во период од 28.12-02.01.2018

Пакетната цена е за соба (2 лица) и вклучува :

 • Сместување во соодветниот вид на соба за 3 или 4 ноќевања на база ноќевање со појадок или полупансион
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12 на сет мени во соодветниот ресторан
 • Бранч на 01.01.2018 од 10:00-14:00 ч.
 • Користење на СПА Центар : внатрешен и надворешен базен со минерална вода 33°С, отворен термален базен со минерална вода 38°С, сауна, парна бања, фитнес
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден
 • Патничко осигурување

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ:

 • Скопје – Сандански – Скопје
 • Цена : 40€ повратен билет

Медите 5*

Тип на соба

3 ноќевања

4 ноќевања

Двокреветна стандардна соба (2+0)

615€

728€

Двокреветна лукс соба (2+0)

744€

867€

Студио (2+1)

836€

969€

Услови за лица на дополнително легло

Трет возрасен

123€

144€

Дете од 2-11.99 год.

92€

113€

 

Апарт Медите 3*

Тип на соба

3 ноќевања

4 ноќевања

Двокреветна стандардна соба (2+1)

303€

333€

Студио (2+1)

318€

354€

Едноспален апартман (2+1)

354€

390€

Двоспален апартман (4+1)

538€

600€

Услови за лица на дополнително легло

Трет возрасен

113€

133€

Дете од 2-11.99 год.

82€

103€

Цените се по соба и вклучуваат

 • 3 или 4 ноќевања со појадок
 • Новогодишна вечера
 • Користење на СПА Центар – базен со минерална вода, сауна, солена соба, релакс зона, фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување

СВЕТИ НИКОЛА 3*

Пакети со новогодишна вечера во

ОСНОВЕН РЕСТОРАН СВЕТИ НИКОЛА

Вид на сместување

3 ноќевања

4 ноќевања

5 ноќевања

Двокреветна соба – СТАНДАРД

199€

229€

260€

Двокреветна соба – КЛАСИК

219€

255€

290€

Двокреветна соба – ЛУКС

240€

281€

322€

 

Пакети со новогодишна вечера во

ПИАНО БАР СВЕТИ НИКОЛА

Вид на сместување

3 ноќевања

4 ноќевања

5 ноќевања

Двокреветна соба – СТАНДАРД

173€

204€

234€

Двокреветна соба – КЛАСИК

194€

229€

265€

Двокреветна соба – ЛУКС

214€

255€

295€

Цените се по лице за пакет и вклучуваат :

 • 3,4 или 5 ноќевања со појадок
 • Новогодишна вечера во избраниот ресторан
 • Бесплатен салатен бар секоја вечер во основниот ресторан (со исклучок на 31.12.2018)
 • Бесплатно користење на затворениот базен со минерална вода, римска бања, сауна, фитнес
 • Интернет и  паркинг

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

Термин : 29.12-01.01.2019

Скопје – Сандански – Скопје

40 € повратен билет