Нови Сад - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Нови Сад

ДОЧЕК НА НОВА 2019 ГОДИНА ВО НОВИ САД

1 ден  30.12.2018 – Куманово – Нови Сад

Состанок на групата во 02:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Нови Сад во пладневни часови. Разгледување на Нови Сад со локален водич:Петроварадинска тврдина, разглед на најстарите улици Дунавска и змај Јован,црквата Св.Ѓорѓи,градска куќа,Плоштадот на слободата….Слободно време за ручек и индивидуални активности .Во попладневните часови се упатуваме во хотел. Ноќевање.

2 ден 31.12.2018 – Нови Сад

Појадок. После  појадокот следува прошетка  и посета на  шопинг  центар во близина на Нови Сад, слободно време за ручек и индивидуални активности.Во попладневните часови по желба користење на спа –центар(базен и сауна).Одмор и припрема за  дочек на Новата 2019 година. Ноќевање.

3 ден 01.01.2019 – Нови Сад   –   Куманово

Доцен појадок. Одјавување од хотелот.Се упатуваме кон Белград.Прошетка на Белград и слободно време за ручек и индивидуални активности. Поаѓање за Куманово со попатни паузи за одмор по договор, пасошка и царинска контрола . Пристигнување во доцни вечерни часови.

РАНА УПЛАТА 189 ЕУР (до крај на 11.2018)

Редовна цена: 199 ЕУР

Во цената Е вклучено:

 • Превоз со висoкотуристички автобус
 • Две ноќевања со појадок на база на шведска маса  во хотел Парк 5 *
 • Туристичка такса
 • Разглед на Нови сад со локален водич
 • Разглед на Белград
 • Свечена Новогодишна вечер
 • Коктел за добредојде,свечена вечера на база на шведска маса со пијалоци,
 • Шампањ на полноќ со бенд во живо и многу изненадувања.
 • Користење на СПА центар (базен и сауна),детско катче.
 • WI-FI,паркинг за автомобили  и автобуси

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување

Напомена:

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници
 • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.