+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Копаоник

Нова Година

Копаоник

30.12.2021 – 02.01.2022

 

Дочекајте ја Новата 2022 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…

 

30.12.2021 Скопје – Копаоник

Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

31.12.2021 Копаоник

Појадок. По појадокот заминување кон Копаоник каде ќе имате можност да уживате на прекрасните стази како и да седнете во многуте кафулиња, салаши и ресторани. Moжност за скијачите превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот – Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Припрема за новогодишната вечер. Свечена вечера со музика и забава според протоколи. Ноќевање.

01.01.2022 Копаоник

  Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Реприза на свечена вечер. Ноќевање.

02.01.2022 Копаоник-Скопје

  Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

Цена по лице:

180€ ( 11,160 мкд )

ПРОМОТИВНА цена за уплата до 20.11

160€ ( 9,920 мкд )

Цената покрива:

  • Oрганизација и водство на патувањето
  • Сместување во www.kopapartmani.co.rs
  •  2 полни пансиони и 1 полупансион
  • Превоз со високотуристички автобуси
  • Свечена гала вечер според протоколите

Цената Не покрива?

 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 02.01.2022 – 5€
 • Гондола Бела река до Мали Караман 8€
 • Патничко осигурување – 5€ (Задолжително и може преку било која компанија)
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција 1€ од ден по лице
 • Доколку користите + ден се доплаќа 32€ / за деца е 26€ (услуга полупансион)
 • Доколку користите + ден се доплаќа 38€ / за деца е 32€ (услуга полн пансион)

Деца од 5 до 9 години плаќаат 120€ ги користат сите услуги

 Доплати за услуги:

 • Доколку користите + ден се доплаќа 32€ / за деца е 26€ (услуга полупансион)
 • Доколку користите + ден се доплаќа 38€ / за деца е 32€ (услуга полн пансион)
 •  

Напомена:

 • Се патува со лична карта или пасош и пцр / антиген тест за излез и влез во државата
 • Флекси букинг – Доколку странките го откажат патувањето 14 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во kopapartmani.co.rs (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2022).
 • За сопствен превоз се одбива 10 €
 • Задолжително носење на маски во автобус
 • Задолжително патничко осигурување