Хотел Аквалина 4* – Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Аквалина 4* – Охрид

НОВА ГОДИНА 2022

Хотел Аквалина

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба нуди можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН 4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА
169 EUR (10,480 мкд) по лице во двокреветна соба
189 EUR (11,720 мкд) по лице во двокреветна соба со џакузи/сауна

Услуга: полупансион ( Новогодишна вечера на 31.12.2021 година со вклучен неограничен пијалок, вечера на 01.01.2022 со вклучен неограничен пијалок, стандардна вечера на 30.12.2021 и 02.01.2022)

ПАКЕТ АРАНЖМАН 3 ДЕНА / 2 НОЌЕВАЊА
129 EUR (8000 мкд) по лице во двокреветна соба
139 EUR (8,620 мкд) по лице во двокреветна соба со џакузи/сауна

Услуга: полупансион ( Новогодишна вечера на 31.12.2021 година со вклучен неограничен пијалок, вечера на 01.01.2022 со вклучен неограничен пијалок)

Цена само за Новогодишна вечера на 31.12.2021: 55 еур (3,410 мкд) со вклучен неограничен пијалок
  • Доплата за еднокреветна соба + 40%
  • Попуст за деца до 7,99 30%
  • Туристичка такса и ДДВ – вклучени во цена

Сместување:
1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.
Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI, купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.