Софија - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Софија

Нова Година 2020 во СОФИЈА

Мотото на Софија е *** Градот кој расте, но не старее *** Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно, во весела и дружељубива атмосфера.

Програма за патување:

30.12.2019  Понеделник

Поаѓање за Софија во 05:00 ч. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата… Сместување во хотел Феста 4*.

Во вечерните часови, организиранa Предновогодишна забава во кафана (механа) – (факултативно).

Ноќевање.

31.12.2019  Вторник

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.

Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава.

Дочек на Нова Година 2020 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

01.01.2020  Среда

Појадок. Одјавување од хотелот во 10:30 часот.

Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје.

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

Цена на аранжманот: 

85 евра / 5,270 денари

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус
 • Разглед со локален водич
 • 3 дена/2 ноќевања со појадок во хотел FESTA 4*
 • Организирана посета наPARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,
 • Придружник и организација на патувањето

Цената не вклучува:

 • Патничко осигурување
 • Доплата за еднокреветна соба
 • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
 • Предновогодишна забава во механа
 • Дочек на Нова Година во Дискотека

Напомена:

 •  За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 •  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници
 •  Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање
 •  Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
 •  Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето