Лутраки - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Лутраки

Лутраки

30.12-1.1.2020

Со вклучена новогодишна вечера

 

 1 ден 30.12.2019                      Скопје – Лутраки

 Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“  во 4.30 часот, тргнување за Лутраки во 5.00 часот. Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Лутраки околу 10.00 часот. Време за индивидуални активности, можност за посета на бањите. Ноќевање.

2 ден 31.12.2019                       Лутраки

 Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Вечерта оранизирана Новогодишна вечера во најпознатиот ресторан „Kaj газда Митре во Лутраки со свечено мени и жива музика. Ноќевање.

 3 ден 1.1.2020                Лутраки – Скопје

 Појадок. Одјавување од хотел.  Во 12:00 ч. тргнување за Воден.  Разглед на водопадите и градините. Слободно време за индивидуални активности и прошетка низ Воден. Можност за ручек (факултативно). Тргнување за Скопје во 17:30 часот. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот по лице:

7.380 мкд. (119 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • 2 ноќевање со појадок во апарт-хотел „То петрино 3*“ (topetrino.com)
  • Новогодишна вечера во ресторан со богато мени, вклучен (ограничен пијалок) и жива музика
  • Организација на аранжманот со пратител – придружник на групата за време на патувањето

 Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Задолжително патничко – здравствено осирурување
  • Влез во бањите (2 еур. во малите базени или 3 еур. во големиот базен)

 Напомени:

  • За реализација на аражманот е потребен минимум од 45 патници
  • За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ и Импала Травел