Миконос - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Миконос

М И К О Н О С

хотел “MARIANA”

 ХОТЕЛ МАРИJАНА ***  лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин. пешки од една од најубавите плажи на островот Орнос и Корфос.
Располага со 1/2 студија, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 студија сите модерно опремени со тв, клима, фен, мини фрижидер, балкони, базен со  морска вода со поглед кон море, ресторан со поглед на базен, паркинг, wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугата во хотелот е ноќевање со појадок.

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК,АВИО БИЛЕТ СОЛУН-МИКОНОС-СОЛУН ТРАНСФЕР(аеродром-хотел-аеродром)

 

                      

ПЕРИОД

 

МАЈ

 

Ј У Н И

 

                    Ј У Л И

 

 

31

 

07

 

14

 

21

 

28

 

05

 

12

 

19

 

26

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК,АВИОН,

ТРАНСФЕР/ПО ЛИЦЕ

 

7 BB

 

7 BB

 

7 BB

 

7 BB

 

7BB

 

7 BB

 

7 BB

 

7BB

 

6BB

 

1/2 Студио

 

439

 

469

 

499

 

599

 

599

 

699

 

699

 

759

 

739

 

3 лице

 

399

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

НАПОМЕНИ :

* ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВО ХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS

* КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА,

* АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-МИКОНОС – СОЛУН;

* ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ;

* ДОПЛАТА ЗА 3 ЛИЦЕ  Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;

* ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;

* ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ;

* ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

* КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;

* ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

* ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 55 ЕУР ПО ЛИЦЕ;

* ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА , АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО БРОДСКАТА КОМПАНИЈА