Малта - 5 Ноќевања - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Малта – 5 Ноќевања

6 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Малта е мала и густо населена, фасцинантна островска држава во центарот на Медитеранот, веднаш под Сицилија. Се состои од пет острови, најголемиотМалта, потоа Гозо, Комино ,Филфла и Коминото. Плени со својата безвременска убавина , прекрасни песочни плажи и морско синило. Тесни улички, романтично возење со чамци, интересни градби, тврдини и катедрали воодушевуваат со својатаубавина…

Програма

 

 

Прв ден

Скопје -Малта

 

Полетување од Скопје за Малта со WizzAir во 13:20часот секој четврток и сабота. По слетување во Малта во 15:00 часот по локално време, организиран превоз со автобус до хотел. Сместување. Ноќевање.

Втор до последен ден

Малта

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки.

Ноќевање.

 

Последен ден

Малта-Скопје

Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со WizzAir во 15:50часот по локално време од Малта за Скопјесекој вторник и четврток.Слетување во Скопје во17:30часот.

BayviewHotel 3* – Silema

Цени по лице на ден, ноќевање со појадок

Тип на соба

Макс. лица во соба

02.04 – 07.04

14.04 – 30.04

08.04 -13.04

01.09 – 30.09

01.05 – 30.06

01.10 – 24.10

01.07 – 31.07

01.08 – 31.08

Стандардна соба со балкон

2-4

38€

44€

39€

56€

63€

Стандардна соба со балкон поглед море

2-3

50€

54€

51€

69€

75€

Еднокреветнасоба со балкон

1

75€

88€

78€

113€

125€

Доплата за Полупансион за возрасни

На ден

15€

15€

15€

15€

15€

Доплата за Полупансион за деца

На ден

8€

8€

8€

8€

8€

Возрасен на дополнително легло

На ден

24€

24€

24€

24€

24€

Дете од 2 – 11,99 години

На ден

-50%

-50%

-50%

-50%

-50%

Попуст за резервации направени до 29.02.2020 – 5% (период на престој 02.04-31.10.2020)

g                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Gillieru Hotel 3* – Saint Paul’s Bay

Цени по лице на ден, ноќевање со појадок

Тип на соба

Макс. лица во соба

01.05 – 31.05

01.10 – 24.10

01.06 – 30.06

01.07 – 31.07

01.08 – 30.09

01.09 – 30.09

Стандардна соба со балкон

2-3

34€

46€

56€

61€

56€

Стандардна соба со балкон поглед море

2-3

47€

59€

69€

74€

69€

Еднокреветнасоба со балкон

1

53€

66€

75€

80€

75€

Доплата за Полупансион за возрасни

На ден

21€

21€

21€

21€

21€

Доплата за Полупансион за деца

На ден

11€

11€

11€

11€

11€

Возрасен на дополнително легло

На ден

-25%

-25%

-25%

-25%

-25%

Дете од 2 – 11,99 години

На ден

-50%

-50%

-50%

-50%

-50%

Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 15% (период на престој01.05-31.10.2020)

 

Diplomat Hotel 3* – Silema

Цени по лице на ден, ноќевање со појадок

Тип на соба

Макс. лица во соба

01.05 – 30.06

01.10 – 24.10

01.07 – 30.09

Стандардна соба со балкон

2-4

45€

57€

Стандардна соба со балкон поглед море

2-2

62€

73€

Еднокреветнасоба со балкон

1

73€

84€

Доплата за Полупансион за возрасни

На ден

12€

12€

Доплата за Полупансион за деца

На ден

8€

8€

Возрасен на дополнително легло

На ден

-25%

-25%

Прво дете од 2 – 11,99 години

 

Бесплатно

Бесплатно

Втородете од 2 – 11,99 години

На ден

-50%

-50%

Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 15% (период на престој01.05-31.10.2020)

 

 

 

 

Kennedy Nova Hotel 4* – Silema

Цени по лице на ден, само сместување

Тип на соба

Макс. лица во соба

01.05-31.05

01.06-30.06

01.07-31.07

01.08-31.08

01.09-30.09

01.10-24.10

Комфорт соба

2-4

52

53

66

70

66

64€

Стандардна соба со балкон

2-2

74

77

93

94

93

86€

Еднокреветнасоба со балкон

1

83

86

113

116

113

109€

Доплата за појадок за возрасни

На ден

3€

3€

3€

3€

3€

3€

Доплата за појадок за деца

На ден

2€

2€

2€

2€

2€

2€

Доплата за Полупансион за возрасни

На ден

21€

21€

21€

21€

21€

21€

Доплата за Полупансион за деца

На ден

11€

11€

11€

11€

11€

11€

Доплата за Полн пансион за возрасни

На ден

33€

33€

33€

33€

33€

33€

Доплата за Полн пансион за деца

На ден

16€

16€

16€

16€

16€

16€

Дете од 2 – 11,99 години

На ден

-50%

-50%

-50%

-50%

-50%

-50%

3-то лице

 

-25%

-25%

-25%

-25%

-25%

-25%

4-то лице

 

-30%

-30%

-30%

-30%

-30%

-30%

Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 10% (период на престој 01.05-31.10.2020)

 

 

Plaza Hotel 3* – Silema

Цени по лице на ден, ноќевање со појадок

Тип на соба

Макс. лица во соба

01.04 – 30.04

01.05 – 30.06

01.10 – 24.10

01.07 – 30.09

Стандардна соба

2-3

38€

44€

59€

Стандардна соба со балкон поглед море

2-3

50€

57€

71€

Супериор соба со балкон поглед море

2-4

56€

63€

78€

Еднокреветнасоба

1

58€

62€

81€

Доплата за Полупансион за возрасни

На ден

14€

14€

14€

Доплата за Полупансион за деца

На ден

7€

7€

7€

Возрасен на дополнително легло

На ден

-25%

-25%

-25%

Деца од 2 – 6,99 години

На ден

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

1-во дете од 7 -15,99 години

На ден

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

2-ро дете од 7 -15,99 години

На ден

-50%

-50%

-50%

Попуст за рана резервација:

12% попуст за резервации направени од 13.11.2019 – 31.01.2020 (период на престој 01.04 – 31.10.2020)

10% попуст за резервации направени од 01.02 – 29.02.2020 (период на престој 01.04 – 31.10.2020)

10% попуст за резервации направени од 01.03 – 31.03.2020 (период на престој 01.05 – 31.10.2020)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soreda Hotel 4* – Saint Paul’s Bay

Цени по лице на ден, полупансион

Тип на соба

Макс. лица во соба

01.05 – 31.05

01.10 – 24.10

01.06 – 30.06

01.07 – 28.08

29.08 – 30.09

Стандардна соба со балкон

2-4

45€

49€

64€

54€

Фамилијарна соба со 1 спална

2-4

55€

59€

74€

64€

Фамилијарнасоба со 2 спални

4-6

53€

56€

71€

61€

Еднокреветнасоба

1

Доплата за AIза возрасни

На ден

15€

15€

15€

15€

Доплата за АIза деца од 4-12,99 години

На ден

7€

7€

7€

7€

1-во дете од 4-12,99 години

На ден

-75%

-75%

-75%

-75%

1-во и 2-ро дете од 2-3,99 години

На ден

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

2-ро дете од 4-12,99 години

На ден

-50%

-50%

-50%

-50%

3-то и 4-то возрасно лице

На ден

-35%

-35%

-35%

-35%

5-то и 6-то возрасно лице

На ден

-35%

-35%

-35%

-35%

Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 15% (период на престој01.05-31.10.2020)

 

 

ДЕНОВИ НА ЛЕТОВИ

02.04.2020 – 24.10.2020

Поаѓање(SKP – MLA)

Враќање(MLA – SKP)

Секој четврток и сабота

Секој вторник и четврток

 

 

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзија

Денови

Поаѓање

Период

Возрасни

Деца 04-12 год

Valetta & Malta (полудневна)

Понеделник

Понеделник

Наутро

Попладне

Јули – Септември

Октомври – Јуни

41€

17€

Gozo Experience

(целодневна, вклучен ручек)

Понеделник

Наутро

Цела година

63€

25€

Мdina

(целодневна, вклучен ручек)

Вторник

Петок

Наутро

Цела година

55€

25€

Мdina

(полудневна)

Вторник

Петок

Наутро

Цела година

29€

12€

Malta Under The Stars

Вторник

Петок

Навечер

Цела година

28€

Бесплатно

Harbour Cruise (полудневна)

Среда

Попладне

Цела година

34€

14€

Цените се изразени по патник и важат исклучиво при резервација на комплетниот аранжман!

Во цената е вклучено:

 • Хотелско сместување
 • Трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром

Во цената не е вклучено:

 • Авионски превоз со WizzAir на релација Скопје – Малта – Скопје
 • Багаж
 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса (се плаќа во хотел)
 • Индивидуални трошоци

 

 

Важна напомена:

 • Цените се изразени во евра, по патник. Плаќање исклучиво во денари 1 eur – 62 мкд
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За ова патување е потребен валиден биометриски пасош со минимум важност од 90 дена од денот на патувањето
 • Останатите општи услови на патување на Импала Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното

 

Цена

130

8.060мкд

СО
ПОЈАДОК
+
ТРАНСФЕР

Цена од
140€

8.680 МКД

5