+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Монтана 4* – Крушево

Крушево

ХОТЕЛ МОНТАНА ПАЛАС – КРУШЕВО

Хотел Монтана Палас е традиционална оаза за рекреација, место за семинари и вкусна храна. Сместен на влезот од Крушево се наоѓа на 600 метри од ски-жичарата а, на 500 метри од центарот на градот.

Хотелски содржини: ресторан, бар, сала за конференции, летна тераса. При Вашиот пресрој во хотелот може да Ви понудиме дополнителни забавни содржини како планински велосипедизам, параглајдинг, качување по карпи.

Хотел Монтана Палас има 77 прекрасни соби за сместување, опремени да ги задоволат потребите на современиот турист. Хотелот располага со следните типови на соба:

•                  Двокреветна соба (39 соби)

Има опција за користење како еднокреветна соба истите располагаат со еден француски кревет или два единечни кревети.

•                  Трокреветна соба (16 соби)

Има опција за еден француски кревет + единечен кревет, или три единечни кревети.

•                  Четирикреветно студио (13 студија)

Прикладно за семејства бидејќи една од собите е спремна за деца. Нема студио со поглед на градот.

•                  Луксузно студио (5 луксузни студија)

Може да смести само двајца, но има екстра дневна соба каде што навистина можете да уживате во погледот и во вашиот престој.

•                  Економик соба (4 економик соби) Никоја од овие соби нема поглед на градот.

Собите располагаат со клима, Бања, лифт, фен за коса, собна услуга, тераса (речиси сите соби, освен 6 од двокреветните соби и сите економик соби), телевизор и кабелска конекција и Wi-Fi

 

Ценовник за период Октомври 2021 – Април 2022

Хотел Монтана 4* Крушево
Цена по лице на ден
Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна 1,890 ден 2,450 ден 2,990 ден
Двокреветна 1,550 ден 1,990 ден 2,550 ден
Трокреветна 1,390 ден 1,850 ден 2,390 ден
Сите оброци се служат во пориции за секое лице поединечно, во цената е вклучен безалкохолен пијалок и кафе за појадок
Во цената е вклучена туристичката такса по лице на ден

Услови за деца:
Деца од 0-3,99г. – бесплатно

Деца од 4-6,99г. – 30% од цената

Деца од 7-9,99г. – 50 % од цената

Деца од 10 – 11,99г. – 70% од цената

Дадените цени ги вклучуваат сите давачки  и даноци. 

Сите оброци се служат  во порции за секое лице поединечно со вклучен безалкохолен пијалок и кафе за појадок.