+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Изгрев СПА и Аквапарк 5* – СТРУГА

Хотел Изгрев СПА & Аквапарк 5* – Струга

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф.

Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф. Салата за конференции е со капацитет до 700 лица.

 

6 – RATES
Net rates are per person: PER PERSON PER DAY   BB   In Currency: EUR  
Periods From To From To From To From To From To
01.06.2021 14.07.2021 15.07.2021 31.08.2021 01.09.2021 30.09.2021 01.10.2021 24.12.2021 25.12.2021 02.01.2022
44 48 30 85 9
Room Type   Max occ 1st chd 2nd chd 3rd chd STAY STAY STAY STAY  
STANDARD ROOM – Mountain View   3   PP BB € 36.00 € 42.00 € 38.00 € 28.00 € 43.00
Double Room 2         € 72.00 € 84.00 € 76.00 € 56.00 € 86.00
Single Room 1.5         € 54.00 € 63.00 € 57.00 € 42.00 € 64.50
Double+Ext Bed 2.7     € 97.20 € 113.40 € 102.60 € 75.60 € 116.10
Double Room+1 Chd FOC 2   00-06,99 € 72.00 € 84.00 € 76.00 € 56.00 € 86.00
Double Room+1 Chd 2.5   07-11,99   € 90.00 € 105.00 € 95.00 € 70.00 € 107.50
Double+Ext Bed 2.7   00-06,99 € 97.20 € 113.40 € 102.60 € 75.60 € 116.10
STANDARD  LAKE VIEW Rooms 3   PP BB € 42.00 € 48.00 € 44.00 € 34.00 € 49.00
Double Room 2         € 84.00 € 96.00 € 88.00 € 68.00 € 98.00
Single Room 1.5         € 63.00 € 72.00 € 66.00 € 51.00 € 73.50
Double+Ext Bed 2.7     € 113.40 € 129.60 € 118.80 € 91.80 € 132.30
Double Room+1 Chd FOC 2   00-06,99 € 84.00 € 96.00 € 88.00 € 68.00 € 98.00
Double Room+1 Chd 2.5   07-11,99   € 105.00 € 120.00 € 110.00 € 85.00 € 122.50
Double+Ext Bed 2.7   00-06,99 € 113.40 € 129.60 € 118.80 € 91.80 € 132.30
STANDARD SUPERIOR ROOM – no lake view no terrace 4   PP 0 € 36.00 € 42.00 € 38.00 € 28.00 € 43.00
Double Room 3         € 108.00 € 126.00 € 114.00 € 84.00 € 129.00
Single Room 3         € 108.00 € 126.00 € 114.00 € 84.00 € 129.00
Double Room+1 Chd FOC 3   00-06,99 € 108.00 € 126.00 € 114.00 € 84.00 € 129.00
Double Room+1 Chd 3.3   07-11,99   € 118.80 € 138.60 € 125.40 € 92.40 € 141.90
3 ADULTS 3.3     € 118.80 € 138.60 € 125.40 € 92.40 € 141.90
4 ADULT 3.7   00-06,99 € 133.20 € 155.40 € 140.60 € 103.60 € 159.10
FRENCH ROOM- 2   PP BB € 36.00 € 42.00 € 38.00 € 28.00 € 43.00
Double Room 2         € 72.00 € 84.00 € 76.00 € 56.00 € 86.00
Single Room 1.5         € 54.00 € 63.00 € 57.00 € 42.00 € 64.50
TWIN ROOM  – 2   PP BB € 36.00 € 42.00 € 38.00 € 28.00 € 43.00
Double Room 2         € 72.00 € 84.00 € 76.00 € 56.00 € 86.00
Single Room 1.5         € 54.00 € 63.00 € 57.00 € 42.00 € 64.50
FAMILY LARGE ROOM 4   PP BB € 36.00 € 42.00 € 38.00 € 28.00 € 43.00
2 ADULT+2Chd 3.5   02-11,99 02-11,99   € 126.00 € 147.00 € 133.00 € 98.00 € 150.50
3 ADULT 3.5     € 126.00 € 147.00 € 133.00 € 98.00 € 150.50
3 ADULT+1Chd 3.7   02-11,99   € 133.20 € 155.40 € 140.60 € 103.60 € 159.10
4 ADULT 3.9     € 140.40 € 163.80 € 148.20 € 109.20 € 167.70

 

Напомени:

  • Едно дете до 6.99 години бесплатно
  • Дете од 7 – 11.99 години плаќа 50% од цената за возрасен
  • Во цената е вклучено користење на СПА центар ( внатрешен базен, фитнес сала, сауна, турска бања)