+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Изгрев СПА и Аквапарк 5* – СТРУГА

Хотел Изгрев СПА & Аквапарк 5* – Струга

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф.

Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф.

Салата за конференции е со капацитет до 700 лица.

 

Цени за период: 15.04.2021 – 31.05.2021

*25 евра по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок
*37.5 евра по лице во еднокреветна соба на база ноќевање со појадок
*67.5 евра сместување во трокреветна соба на база ноќевање со појадок

 

Напомени:

  • Едно дете до 6.99 години бесплатно
  • Дете од 7 – 11.99 години плаќа 50% од цената за возрасен
  • Во цената е вклучено користење на СПА центар ( внатрешен базен, фитнес сала, сауна, турска бања)